W październiku przetarg na A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej

W październiku przetarg na A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej

W piątek (03.07) w Białej Podlaskiej gościł Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Wicepremierowi towarzyszyli Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk i Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk. Podczas wizyty bialskim samorządowcom wręczono promesy na środki przyznane w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Łącznie bialskie samorządy otrzymały ponad 45 mln zł z czego najwięcej otrzyma miasto Biała Podlaska blisko 11 mln zł.  Więcej o przyznanych kwotach i sam Funduszu Inwestycji Samorządowych przeczytasz w materiale z konferencji posła Dariusza Stefaniuka  >>>Biała Podlaska otrzyma blisko 11 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych<<<

Podczas spotkania minister Adamczyk zdradził, że w październiku ogłoszą przetarg na budowę autostrady A2.  Na bardzo istotny dla nas odcinek od Siedlec do Białej Podlaskiej. A w 2025 r. mamy już jeździć Via Carpatia.

Przed spotkaniem w Białej Podlaskiej ministrowie i wicewojewoda byli w Terespolu. Podpisano tam trójstronne porozumienie na wykonanie koncepcji programowo-planistycznej dla wiaduktu w Terespolu, nad torami kolejowymi, na wysokości ul. Wojska Polskiego. Porozumienie zostało podpisane przez Prezesa PLK Ireneusza Merchla, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Burmistrza Miasta Terespol Jacka Danieluka.

Wideo (relacja na żywo Facebook) z wręczenia promes z Funduszu Inwestycji Samorządowych w Białej Podlaskiej:

I galeria zdjęć:

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial