Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej uprzątnęli groby poległych bohaterów

Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej uprzątnęli groby poległych bohaterów

Podzielcie się informacją

Żołnierze batalionu zmechanizowanego 1. Warszawskiej Brygady Pancernej na kilka dni przed Dniem Zmarłych uprzątnęli teren wokół pomnika 34 Pułku Piechoty w Białej Podlaskiej i a także groby poległych bohaterów na cmentarzu parafialnym przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej.

Z okazji się święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zmarłych żołnierze batalionu zmechanizowanego 1. Warszawskiej Brygady Pancernej uprzątnęli miejsca pamięci i pochówku bohaterów w Białej Podlaskiej. Żołnierze bialskiego batalionu hołdują tradycjom 34 pułku piechoty, dlatego też szczególną estymą traktują miejsca związane z tym oddziałem.

W pierwszej kolejności zadbali o teren wokół pomnika ku czci żołnierzy 34 pułku piechoty znajdujący się przy ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Następnie, na cmentarzu parafialnym w Białej Podlaskiej, odwiedzili i uprzątnęli groby żołnierzy tego pułku, poległych w bitwie z Niemcami pod Kobylanami w 1919 r.

Żołnierze zaopiekowali się także kwaterami żołnierzy poległych w walkach w 1920 r. oraz żołnierzy i pomordowanych bohaterów w czasie II wojny światowej.

Żołnierze z „syrenką” na ramieniu coraz bardziej wpisują się w klimat miasta, tworzą nową historię wojskowości w Białej Podlaskiej i zapowiadają kolejne, podobne akcje i zachęcając społeczność lokalną do dbania o miejsca pamięci uświęcone krwią polskich żołnierzy i polskich bohaterów.

Źródło: 1. Warszawska Brygada Pancerna – batalion zmechanizowany

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia wojsko Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.