Rozwój garnizonu Biała Podlaska

Rozwój garnizonu Biała Podlaska

Podzielcie się informacją

Wojsko Polskie wzmacnia rozwój Białej Podlaskiej i bialskiego garnizonu. Postęp prac inwestycyjnych w garnizonie wizytował szef Departamentu Infrastruktury w Ministerstwie Obrony Narodowej dr Marcin Mazuryk. W spotkaniu uczestniczyli także: parlamentarzysta z ziemi bialskiej, poseł Dariusz Stefaniuk oraz samorządowcy miejscy i powiatowi.

Podczas panelu dyskusyjnego, szef Regionalnego Zarządu Infrastruktury w Lublinie płk Zbigniew Brożek przedstawił stan realizacji podjętych przedsięwzięć a także plany i koncepcje kolejnych inwestycji zarówno na terenie samego garnizonu jak i tych sprzyjających rozwojowi miasta i regionu w tym wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska.

Rozwój jednostki wojskowej to także świetny asumpt do rozwoju gospodarczego miasta. Przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego zreferowali stan inwestycji mieszkaniowych, plany budowy kolejnych oraz sposoby pozyskiwania mieszkań dla stale powiększającego się garnizonu. Powiększający się garnizon to także zasługa działań podejmowanych przez WCR Biała Podlaska, które należy do przodujących pod względem powołań do służby wojskowej w kraju. Wizytację zakończył rekonesans po trwających inwestycjach, poprowadzony przez dowódcę bialskiego garnizonu ppłk. Marcina Zimnego.

« z 2 »

Źródło: 1. Warszawska Brygada Pancerna – batalion zmechanizowany

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia wojsko Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.