podwyżki w białej podlaskiej

Wojewoda nie pozwala na manipulowanie przy wyborach

Idźcie i siejcie ;)

Po raz kolejny Wojewoda Lubelski unieważnia uchwałę Rady Miasta Biała Podlaska. Tym razem poszło o uchwałę dotyczącą budżetu obywatelskiego.  To już kolejna uchwała, która poddana jest negatywnej ocenie wojewody. Pytanie o kompetencje władz miasta i obsługi prawnej nadal aktualne.

Tym razem Wojewoda Lubelski stwierdził nieważność uchwały Nr XV//20 Rady Miasta Biała Podlaska z dnia 29 maja 2020r. w sprawie wymagań jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami w sprawie budżetu obywatelskiego, w części obejmującej §10 ust. 11 uchwały.

Wojewoda zakwestionował zapisy uchwały ponieważ wspominany przepis dopuszcza aby Prezydent Miasta zarządzaniem mógł wprowadzić inne terminy oraz sposoby głosowania. Miasta nie czyni się poprzez ukazy. Proces wyborczy powinien być jasny i czytelny. Natomiast w przypadku wejścia tej uchwały w życie, prezydenckim ukazem wywrócony mógłby być cały proces głosowania i wyboru. A to w ocenie organu nadzoru stanowi istotne naruszenie prawa.  To już nawet nie chodzi o przepisy prawa, ale pojmowanie samej idei demokracji.

Na rozstrzygniecie wojewody przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.

Rozstrzygnięcie nadzorcze PN-II.4131.190.2020 z dnia 2 lipca 2020 r. stwierdzające nieważność uchwały Nr XV/29/20 Rady Miasta Biała Podlaska z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie wymagań jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami w sprawie budżetu obywatelskiego, w części obejmującej § 10 ust. 11 uchwały.

To już  kolejna uchwała po

zanegowana przez wojewodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.