Czy Biała Podlaska straci pieniądze przez "strefę wolną od LGBT"?

Czy Biała Podlaska straci pieniądze przez “strefę wolną od LGBT”?

Podzielcie się informacją

We wtorek 28 lipca unijna komisarz do spraw równości Helena Dalli w twitterowym wpisie poinformowała, że 6 polskich miast które aplikowały o pieniądze w ramach “partnerstwa miast” nie trzyma pieniędzy. Powodem jest przyjęcie uchwał zwanych jako “strefa wolna od LGBT”.

Czy Biała Podlaska straci pieniądze przez "strefę wolną od LGBT"?Odpowiedź na na tytułowe pytanie jest prosta. Nie. Dlaczego? Władze miasta po prostu nie aplikowały o fundusze w ramach programu “Europa dla obywateli 2014-2020” Komponent 2 “Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie” działanie 2.1 “Partnerstwo miast”.  W ramach tego działania można było składać projekty dotyczące współpracy pomiędzy jednostkami samorządowymi, mające na celu mobilizowanie obywateli na poziomie lokalnym i unijnym do angażowania się społecznego, politycznego oraz wolontariatu. Co jak co ale to przydałoby się w Białej Podlaskiej, bo jak wygląda “demokracja po bialsku” opisywałem już wielokrotnie.

Biała Podlaska wolna od LGBT.

18 czerwca 2019 r. miejscy rajcowie podjęli uchwałę “w sprawie przyjęcia przez Miasto Biała Podlaska Samorządowej Karty Praw Rodziny”. A tutaj >>>sprawdzisz jak głosowano w sprawie tej uchwały<<<. Takie uchwały podjęło już szereg polskich samorządów. Uchwały te są znane także jako „strefa wolna od ideologii LGBT”.

Samorządowa Karta Praw Rodzin opiera się na 5 postulatach:

  • Prawa rodziców i dobro dziecka w szkole oraz przedszkolu.
  • Prawa rodzin w polityce społecznej gminy.
  • Promocja dobrych praktyk dotyczących praw rodzin w biznesie.
  • Monitorowanie i egzekwowanie praw rodzin.
  • Tworzenie prawa przyjaznego rodzinie.

W dwa miesiące po przyjęciu uchwały na Placu Wolności odbyła się

Letnia Akademia Równości w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.