Projekt promujący rozwój przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej

Projekt promujący rozwój przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej

Podzielcie się informacją

Gmina Miejska Biała Podlaska realizuje projekt „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska”

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup  uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania biznes planu.

Teraz kolejni uczestnicy rozpoczną indywidualne spotkania z doradcą, podczas których poznają podstawy prowadzenia własnego biznesu i pod okiem eksperta napiszą profesjonalny biznesplan który następnie złożą do konkursu.

Finalnym produktem projektu będzie udzielenie 44 uczestnikom dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Prezydent Michał Litwiniuk: „Ten projekt ma bardzo istotne cele, gdyż wszyscy mamy świadomość, jak istotne jest podnoszenie poziomu przedsiębiorczości i aktywności zawodowej osób, które pozostają bez zatrudnienia i znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Życzę powodzenia uczestnikom projektu. Mam nadzieję, że wsparcie doradczo-szkoleniowe, bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i wsparcie pomostowe będą dla nich szansą na założenie własnej, przynosząca efekty i dającą satysfakcję działalności gospodarczej”.

Projekt współfinansowany jest ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 -2020, Oś priorytetowa 9. Rynek Pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości.

Wartość projektu: 2 522 094,90 zł
Środki  UE: 2 143 780,65
Krajowe środki publiczne: 378 314,25 zł, w tym:
budżet państwa:  246 913,11 zł
wkład własny z budżetu jednostek samorządu terytorialnego: 131 401,14 zł.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.