Letnia Akademia Równości w Białej Podlaskiej

Letnia Akademia Równości w Białej Podlaskiej

Idźcie i siejcie ;)

Letnia Akademia Równości to wspólny projekt stowarzyszenia Grupa Stonewall i marki Sprite, której celem jest promowanie rzetelnej wiedzy na temat społeczności LGBT+ i równości. Chcą dotrzeć do miejsc, w których nie odbywają się jeszcze żadne wydarzenia o tematyce LGBT+. Wierzą, że spokojna rozmowa jest w stanie przełamać szkodliwe stereotypy i wzmocnić świadomość problemów i postulatów gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych.

W ramach pierwszej edycji, akcja odwiedzi siedem miast: Ostrów Wielkopolski, Świdnica, Sandomierz, Biała Podlaska, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg. W każdym z nich będą starać się dotrzeć do możliwie największej liczby mieszkańców i mieszkanek. Będą rozdawać informacyjne ulotki, tęczowe gadżety oraz specjalne limitowane puszki napoju Sprite a przede wszystkim rozmawiać z każdą osobą, która będzie chciała dowiedzieć się czegoś o LGBT+.

W czwartek (08.08) akcja dotarła do Białej Podlaskiej, na Plac Wolności.

– Mamy wrażenie, że ludzie nie do końca wiedzą kim jesteśmy. Słyszy się dużo o ideologii i rzekomych niecnych zamiarach, które my mamy. Mamy wrażenie, że gdzieś przy tym gubi się podstawowy fakt, że jesteśmy po prostu ludźmi, jesteśmy obywatelami, obywatelkami tego kraju, którzy chcieliby mieć takie same prawa jak inni.  I my właśnie po to tutaj jesteśmy, aby porozmawiać z tymi osobami, które mają na to ochotę, żeby opowiedzieć jakie mamy problemy jakie postulaty, żeby odpowiedzieć na ewentualne pytania. I aby obalać szkodliwe mity. – mówił Mateusz Sulwiński z grupy Stonewall.

W najbliższych dniach akcja dotrze jeszcze do: Mrągowa, Grudziądza i Kołobrzegu.

One thought on “Letnia Akademia Równości w Białej Podlaskiej

  1. Coś tu nie gra. Przeciez oni sa takimi samymi ludzmi jak my i maja takie same prawa. Ich problem polega na tym, ze wiekszosc (jeszcze) normalnego spoleczenstwa ma gdzies ich dewiacje i zamilowania do zabaw per rectum i nie chce o tym slyszec. Kropla drąży skałę, dlatego przyjdzie czas na przyzwolenie spoleczne na manifestowanie ich zboczeń. Kolejnym krokiem bedzie adopcja i wychowanie dzieci. Nie robiąc nic, dajemy im szansę do promocji. Stop pedałowaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.