Biała Podlaska stawia na rozwój, niedemokratyczny

Biała Podlaska stawia na rozwój, niedemokratyczny

Idźcie i siejcie ;)

Na początek trochę patosu. Transparentność jest fundamentem demokracji. Jej brak przesądza o niedemokratycznym charakterze władzy a tym samym pozbawia osoby i instytucje, możliwości podejmowania racjonalnych decyzji. Przy braku jawności kruchym fundamentem staje się zakulisowe dogadywanie się, stawiające tamę rozwojowi zarówno w sensie społecznym jak i gospodarczym. Jawność powinna być ponadpartyjna, jednak nie da się nie odnieść do spraw bieżących.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej zaczynają przekonywać się, że jawność, a raczej jej brak w Białej Podlaskiej, nie jest wymysłem Kozaka czy innych lewaków. Problemem jest niestety to, że zaczynamy się dopiero tym interesować gdy brak jawności, niedemokratyczne procedury dotkną nas samych. Jednak mimo wszystko chwała za podjęcie tematu.

Do bialskiego ratusza wpłynęła petycja w sprawie realizowanego projektu “Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska“. Autor petycji podnosi w niej szereg zarzutów, aby nie nad interpretować wstawię petycję:

Petycja w sprawie wyjaśnienia zasad korzystania z dofinansowania środków unijnych w ramach projektu Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska
Petycja w sprawie wyjaśnienia zasad korzystania z dofinansowania środków unijnych w ramach projektu Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska

Dla przypomnienia. Temat jawności w bialskim ratuszu poruszany był już przeze mnie niejednokrotnie:

Bialczanie. Władza jest ulotna. Dzisiaj ta, jutro inna. To, że dzisiaj popieracie którąś z opcji nie znaczy, że trwać ona będzie wiecznie. Tu chodzi o wypracowanie standardu, który powinien być normą w państwie prawa. Władza deprawuje, ale jaki to będzie stopień zależy tylko od nas czy na to pozwolimy. Jawność to jeden z wielu kamyczków w ogródku demokracji ale jednak bardzo istotny. Macie przykład działania niedemokratycznego, niejawnego systemu: dzisiaj ktoś inny nie weźmie udziału w dofinansowaniu, jutro to możecie być WY.

 

Bialskie Forum najlepsze informacje Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.