Pomaganie ma we krwi - sierż. szt. Izabela Zazula

Pomaganie ma we krwi – sierż. szt. Izabela Zazula

Idźcie i siejcie ;)

Na co dzień  jest policjantką bialskiej drogówki i dba o bezpieczeństwo na naszych drogach. W wolnym czasie szyje maseczki ochronne tak potrzebne w dobie walki z koronawirusem. Pomaganie i szycie ma we krwi, bowiem wiele lat temu jej dziadkowie szyli mundury wojskowe. Mowa o bialskiej policjantce sierż. szt. Izabeli Zazuli.

Bialska policjantka sierż. szt. Izabela Zazula zaangażowała się w lokalną, charytatywną akcje szycia maseczek ochronnych. Pomysł zrodził się kilka tygodni temu w czasie, gdy funkcjonariuszka przebywała w domu podczas opieki nad dwójką swoich dzieci.

Jak sama twierdzi chciała choć w ten sposób włączyć się w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jako funkcjonariusz doskonale wie jak ważne jest stosowanie w dobie pandemii koronawirusa środków ochrony oraz to by dotarły one do wszystkich osób potrzebujących. W produkcji maseczek dopingują mamę dwaj synowie. Starszy 5-letni Wojtuś chętnie przecina gumki oraz przynosi mamie materiał.

Początkowo policjantka szyła maseczki dla znajomych. Po tym rozpoczęła współpracę z lokalną grupą „mieszkańcy-mieszkańcom”, gdzie przekazywała gotowy produkt wolontariuszom. Trafiały one do pracowników służby zdrowia, w tym ratowników i pracowników szpitala, służb oraz domów pomocy społecznej. Zapału i chęci nie brakuje. Obecnie szyje maseczki, które wkrótce trafią do seniorów z miejscowości Hrud zamówione przez Wójta Gminy Biała Podlaska. Maseczki nadają się do wielokrotnego użytku pod warunkiem wyprania ich w wysokiej temperaturze.

Sierż. szt. Izabela Zazula służy w Policji już ponad 11 lat, gdzie od 6 lat pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego bialskiej komendy. Chętnie włącza się też w działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Jak sama mówi, szycie maseczek sprawia jej wiele radości i satysfakcji, że również w czasie wolnym może nieść pomoc innym. Żartobliwie dodaje, że jest to tradycja rodzinna. Jej dziadkowie wiele lat temu szyli mundury wojskowe.

Bialskie Forum najlepsze informacje Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.