podwyżki w białej podlaskiej

A jednak bialska demokracja śpi

Idźcie i siejcie ;)

Jeszcze przed ogłoszeniem terminu VIII sesji Rady Miasta Biała Podlaska, na facebookowej “Grupie Bialskiego Forum” sugerowałem, że bialska demokracja śpi. Na uwadze miałem to, że od VII sesji minęły już 3 miesiące a radni za bardzo nie kwapią się z “posiedzeniem”. VIII sesja pokazała, że jednak miałem rację, choć sprawa dotyczy zupełnie innych kwestii. Dziwne, że “wolne media” nie krzyczą o skandalu.

Przy okazji dyskusji w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Biała Podlaska na rok 2019 na jaw wyszły dość bulwersujące sprawy. Radny Adam Chodziński zadał prezydentom: Michałowi Litwniukowi oraz Maciejowi Buczyńskiemu pytania dotyczące:

  • budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Witoroskiej i Koncertowej,
  • wykonania dokumentacji technicznej na wykonanie dróg w technologii uproszczonej ulic: Jodłowej, Mieszczańskiej, Ziemiańskiej, Józefa Beka, Glogera, Generała Franciszka Kleeberga, Zawiszy Czarnego i ulica Antoniego Czecha,
  • ronda Łomaska-Kolejowa-Zielona.

Odpowiedzi jakich udzieli panowie prezydenci jeżą już i tak rzadki włos na głowie. Rondo na Witoroskiej budowane jest bez przetargu i bez znajomości kosztów!!! Przypomnieć należy, miasto do tej pory nie przedstawiło dokumentacji z przeprowadzonych konsultacji społecznych a to na ich podstawie rozpoczęto budowę tego skrzyżowania, przy okazji niszcząc niedawno zbudowaną ulicę. Więcej na ten temat w artykule >>>Kto bogatemu zabroni czyli jak gospodarzą w Białej Podlaskiej<<<

Jak stwierdził prezydent Litwniuk, rondo budowane jest w ramach “poszerzenia zakresu inwestycji” czyli aneksów do umowy. Pięknie, demokracja w rozkwicie. Ten sposób zarządzania i wydatkowania odbywa się całkowicie poza kontrolą i radnych i kontrolą społeczną. Aneksować czyli “poszerzać zakres inwestycji” można, gdy się projektantowi latarnia czy dwie nie zgadzają, czy dodatkowy klomb, ale nie budowa całego skrzyżowania!!! Przecież to jest jakieś kuriozum. Przerysowując, przecież w ten sposób można obchodzić cały budżet, można ogłosić przetarg – modne ostatnio to niech będą – na 100 m ścieżki rowerowej a potem aneksować czyli poszerzyć zakres na całą jezdnię. I gra gitara.

Odpowiedź prezydenta Buczyńskiego dotycząca wykonania dokumentacji technicznej na wykonanie dróg w technologii uproszczonej to już zupełna pogarda dla radnych i demokracji. Prezydent ich nie realizuje bo po co? Będzie “biała księga” to się ustali “właściwą” kolejność projektowania i budowy. A to jak wiemy obecni włodarze mają już dopracowane.

A żeby nie było, że imaginuje, fragment posiedzenia VIII sesji Rady Miasta Biała Podlaska z dnia 30 września 2019 r. z opisywanym fragmentem:

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.