Kto bogatemu zabroni czyli jak gospodarzą w Białej Podlaskiej
A teraz coś z zupełnie innej beczki Z Białej Podlaskiej

Kto bogatemu zabroni czyli jak gospodarzą w Białej Podlaskiej

W 2017 r. tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego do użytku mieszkańców miasta został oddany nowo wybudowany odcinek ul. Koncertowej. Wraz z ulicą wybudowano nowe chodniki i latarnie. Mijają dwa lata od inwestycji i niespełna rok rządów nowego starego włodarza a po znacznej części tej inwestycji nie ma śladu. Czy już wspominałem, że obecni włodarze nie mają pomysłu na miasto?

Nowa ulica miała docelowo być dojazdem do Galerii “Karuzela”, póki co “Karuzela” się nie kręci na wskutek zablokowania inwestycji i w chwili obecnej służy głównie społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 odciążając wjazd ulicą Sportową.

W związku z budową tunelu na ul. Lubelskiej pod torami kolejowymi, przeprojektowuje się układ komunikacyjny “Kołychawy”, budowana jest ulica Koncertowa od ul. Witoroskiej w stronę osiedla. W wyniku konsultacji z “mieszkańcami” – podobno jakieś były, chociaż staram się w miarę śledzić te sprawy to nigdzie nie natknąłem się nawet na wzmiankę o nich – zapada decyzja o wybudowaniu na skrzyżowaniu ulic Koncertowej i Witoroskiej ronda.

Potrzebne, nie potrzebne? Czas pokaże. Jednak czy tak powinno się postępować? Widać wyraźnie, że władze miasta nie mają pomysłu na miasto, jako, że opieram się na faktach nie będę niczego więcej insynuował.  W innej części miasta utwardza się utwardzone ulice Gruzobeton i destrukt asfaltowy kontra trylinka i nowy asfalt, tutaj niszczy się nową ulicę po niespełna dwóch latach. Przymnijmy, że część miejskich ulic nadal czeka na utwardzenie a tu marnotrawione są siły i środki.

Może warto było przeprowadzić prawdziwe konsultacje z prawdziwymi mieszkańcami południowych osiedli miasta. Może dałoby się ustalić, które rondo jest potrzebniejsze: na Witoroskiej czy na Łomaskiej? Zdanie mieszkańców można poznać z baneru wiszącego na skrzyżowaniu ulic Łomaskiej i Kolejowej, trzeba tylko chcieć. Chociaż zapewne coś tam się “obiło o uszy”, wnioskując z “miejskich” interwencji, ale o tym może następną razą.

 

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://www.bialskieforum.pl

2 thoughts on “Kto bogatemu zabroni czyli jak gospodarzą w Białej Podlaskiej

    1. Wiesiek, co Ty bredzisz? Na Ceglanej jest Miejski Park Kultury i Rozrywki (Ceglana 23- 25, miejska działka), doskonałe miejsce konsumpcji atrakcyjnych cenowo alkoholi zakupionych w pobliskim Lewiatanie, plac spotkań kół dyskusyjnych młodzieży w ramach zajęć pozalekcyjnych, ekologiczny szalet miejski w wydzielonej zapachem strefie. Nie bądź taki krytyczny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.