Aktualności z powiatu Fotorelacja Sport Z Białej Podlaskiej

Światowy Dzień Marszu TAFISA w Białej Podlaskiej

Już po raz trzeci Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej “Krzna” zorganizowało w Białej Podlaskiej obchody Światowego Dnia Marszu TAFISA (Międzynarodowa Federacja Sportu dla Wszystkich). Oprócz samego marszu na uczestników tegorocznej edycji czekało wiele innych atrakcji.

Wydarzenie rozpoczęło się w Parku Radziwiłłowskim od eventu Nordic Walking oraz turnieju w fińskie kręgle Mölkky. Z Parku Radziwiłłowskiego uczestnicy wyruszyli w ponad 30 km przygodę. Przez Porosiuki, lasy bialskiego Nadleśnictwa i Wólkę Plebańską dotarli na finał pierwszego etapu, który miał metę na strzelnicy “Guardian”. Uczestnicy rajdu oraz goście wzięli udział w turnieju strzeleckim. W kolejnych etapach uczestnicy dotarli do Społecznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sielczyku a zwieńczeniem imprezy był zespół dworsko-parkowy w Roskoszy.

W Roskoszy odbył się kolejny turniej Mölkky oraz impreza integracyjna przy grillu i kiełbaskach.

Uczestnicy pokonali ponad 30 km. Wydarzenie miało także dodatkowy cel. Jak zaznacza prezes TKKF “Krzna” Marta Mandziuk, rajd promował pieszy “zielony szlak” wokół Białej Podlaskiej. Członkowie klubu starają się go posprzątać i przypomnieć o jego istnieniu a jest to szlak wytyczony przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Światowy Dzień Marszu TAFISA  w Białej Podlaskiej odbył się 05 października 2019 r.

« 1 z 2 »

 

klinika witaminowa biała podlaska

 

 

 

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.