podwyżki w białej podlaskiej

Wojewoda unieważnia uchwałę bialskiej rady miasta w sprawie cen biletów MZK

Idźcie i siejcie ;)

Rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewoda Lubelski stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Biała Podlaska z dnia 30 października 2019 r. w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe oraz zwolnień i ulg w opłatach za przewóz osób w publicznym transporcie zbiorowym.

Transakcja sprzedaży biletu (w tym w szczególności biletu okresowego) polega na zbyciu prawa do korzystania z przewozów w ramach usług transportu zbiorowego osób świadczonych przez przewoźnika (w niniejszej sprawie – w komunikacji miejskiej), na określonych trasach oraz przez określony czas. Zapłata ceny biletu jest więc zapłatą za kompletną usługę przewozową świadczoną na rzecz podmiotu uprawnionego do posługiwania się biletem, w sposób zgodny z regulaminem przewozu, którego treść podmiot dokonujący zakupu biletu powinien znać i akceptować w chwili dokonania transakcji. W zamian za określoną cenę przewoźnik wydaje nabywcy bilet. Wydanie biletu miesięcznego sprzedanego za ustaloną wcześniej cenę, oznacza natomiast uzyskanie przez nabywcę biletu prawa do przejazdu środkami zbiorowego transportu organizowanego przez przewoźnika, na określonych z góry zasadach zaakceptowanych przez strony transakcji (por. wyrok NSA z dnia 8 czerwca 2009 r. sygn. akt II FSK 1027/09). – m.in. to możemy przeczytać w uzasadnieniu rozstrzygnięcia.

Zastanawiające jest to, że ani bialski ratusz ani MZK nie informują o tym fakcie, oczywiście można tylko domniemywać, dlaczego tego nie zrobiono.

Przeczytaj całość rozstrzygnięciem nadzorczego Wojewoda lubelski w sprawie unieważnienia uchwały bialskiej rady miasta w sprawie cen biletów MZK:

Pobierz “Wojewoda-unieważnia-uchwałę-bialskiej-rady-miasta-w-sprawie-cen-biletów-MZK.pdf” Wojewoda-unieważnia-uchwałę-bialskiej-rady-miasta-w-sprawie-cen-biletów-MZK.pdf – Pobrano 120 razy – 202 KB

One thought on “Wojewoda unieważnia uchwałę bialskiej rady miasta w sprawie cen biletów MZK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.