Stenogramy i oświadczenie - konferencja radnych KO

Radni KO chcą uchylić Samorządową Kartę Praw Rodziny

Podzielcie się informacją

To kolejna próba uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodziny (SKPR).  W grudniu 2020 r.  podjęto nieudaną próbę uchylenia SKPR jednak w głosowaniu padł remis. SKPR została uchwalona w 2019 r.

Podjęcie kolejnej próby uchylenia, funkcjonującej w Białej Podlaskiej od 2019 r.,  Samorządowej Karty Praw Rodziny zapowiedzieli miejscy radni Koalicji Obywatelskiej.

Dla uzasadnienia uchylenia SKPR radni podają dosyć dziwne argumenty:
„Tam są – chodzi oczywiście o SKPR -przyp. red. – zawarte rzeczy, które są ustawach wyższego rzędu.” – mówiła podczas konferencji prasowej radna Marta Cybulska-Demczuk.
Padały także cytaty z Biblii:
„Przeczytam Państwu fragment z Listu do Koryntian świętego Pawła.
Napisał tak:
Nie łudźcie się, ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, a ni zdziercy nie odziedziczą królestwa bożego.
To skoro tak to mówmy jeszcze o pijakach, mówmy o tych innych  a jest tutaj 10 kategorii wymienionych. Więc tak naprawdę nie tylko orientacja seksualna powinna leżeć na nam na sercu. […}” – mówi dalej radna.
Przewodniczący klubu radnych KO Robert Woźniak zapowiedział konsultacje z pozostałymi radnymi w tej sprawie:
„Będziemy tutaj rozmawiać, oczywiście z radnymi, którzy zasiadają w radzie miasta i szukali poparcia żeby projekt tej uchwały, uchylić dbając o finanse mieszkańców o kwoty które województwo lubelskie może stracić.”

Do pomysłu radnych KO odniósł się przewodniczący klubu radnych Zjednoczonej Prawicy, radny Dariusz Litwiniuk:
„Znam genezę i znam historię i jest to kolejna próba uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodziny przez klub Koalicji Obywatelskiej. W mojej ocenie jest to naprawdę mało znaczące. Ta karta nie wnosi nic strasznego ani groźnego, wręcz wynosi i wykazuje, że rodzina jest podstawową jednostką życia społecznego, która powinna normalnie funkcjonować. My nie narzucamy w tej Karcie ani żadnych przywilejów rodzinie, ani żadnych upokorzeń, ani nie wynosimy rodziny do rangi jakiegoś tworu, który jest nieprzyjazny społeczeństwu. My po prostu chronimy prawa rodziny, która może mieć wpływ na wychowanie swoich dzieci zgodnie z tradycją, zgodnie z wartościami, to co się w domu praktykuje i o to nam tylko chodzi. Nie wprowadzamy nakazów, które szkodziłyby rodzinie. Nie wiem co widzi klub KO złego. [..]. Dla mnie jest to zdumiewające. Ci panowie chodzą do kościoła, przystępują do komunii i wnoszą coś absurdalnego: o uchylenie Samorządowej Karty Praw Rodziny, która jest przyjazna rodzinie, która ma chronić rodzinę przed różnego rodzaju ideologiami, które mogą mieć miejsce w szkole. I to tylko o to chodzi. Tak tłumacząc i precyzując całą sytuację to szkoła ma nadzór nad wychowaniem dzieci natomiast do szkoły może wejść każdy podmiot, każde stowarzyszenie, każda instytucja propagując idee z którymi my możemy się nie zgadzać jako rodzice […]”.

Radni KO chcą uchylić SKPR już na najbliższej sesji rady miasta.

Cała konferencja radnych KO można obejrzeć na naszym kanale Facebook:

Czytaj także:

Czy Biała Podlaska straci pieniądze przez „strefę wolną od LGBT”?

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.