będę mistrzem świata

Będę mistrzem świata – bialska myśl szkoleniowa sportów walki przynosi efekty

Podzielcie się informacją

W ostatnich dniach września miałem przyjemność poznać bialskich wojowników – podopiecznych charyzmatycznego Klaudiusza Nazaruka –  Pawła Koniecznego i Sebastiana Borkowskiego.

Okazja do spotkania nie byle jaka – medale  Mistrzostw Polski Kickboxingu w formule kick light, które odbyły się w dniach 17 – 19 września w Kartuzach.

Trener Klaudiusz Nazaruk z klubu Fight Point Biała Podlaska na mistrzostwa wystawił 3 zawodników. Michał Firut wygrywa pierwsza walkę w kolejnej doznaje kontuzji i przegrywa na punkty. Sebastian Borkowski wygrywa 2 walki i w półfinale przegrywa zajmując 3 miejsce. Paweł Konieczny wygrywa 3 walki i w finale ulega na punkty zdobywając tytuł wicemistrza Polski.

Sebastian i Paweł są uczniami IV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Białej Podlaskiej. Startują w różnych formułach kickboxingu  K-1, low kick, kick light ale nie stronią od innych typów walków jak np. muay thai. Obaj zwodnicy zaczynali podobnie. Sebastian w wieku 7 lat a Paweł 6 lat rozpoczęli treningi karate kyokushin. Z czasem poznawali inne techniki walki kickboxing czy boks tajski.

Sukcesy nie biorą się znikąd i same. Wszystko to jest okupione wieloma wyrzeczeniami i treningami. W okresie przygotowawczym, przed zawodami liczna treningów potrafi osiągać liczbę 10 tygodniowo. w normalnym okresie trenują 4-5 razy w tygodniu. Wbrew pozorom, co podkreślili sami zawodnicy jak i trener Nazaruk, oprócz tężyzny fizycznej bardzo ważnym elementem jest „głowa”.  Wiek jeszcze nie zmusza ich do stosowania specjalnych dieta jednak przed samymi walkami muszą dbać o wagę tak aby zmieścić w kategoriach wagowych.

Sukcesy nie zawróciły chłopakom w głowach. Cały czas trenują i rozwijają się a skromnością mogliby obdarować jeszcze kilka osób.  Jak mówi ich trener Nazaruk często dochodzi do tego, że musi ich wyganiać z sali. Wszystko to co osiągnęli to ich tytaniczna praca. Dlatego zapowiedzi Pawła, że zostanie mistrzem świata, taki jest jego cel, nie są czczymi przechwałkami i młodzieńczą buńczucznością. Tak po prostu będzie.

Obaj wojownicy trenują pod okiem Klaudiusza Nazaruka (muay thai i kickboxing, wykładowca AWF na kierunku sporty walki, wiceprezes Polskiego Związku LETHWEI – boksu birmańskiego), który wspólnie z Wojciechem Rewczukiem  (boks) i Robertem Ptasińskim (MMA i brazylijskiego Jiutsu) założyli klub Fight Point Biała Podlaska. Klub skupia ponad 200 wojowniczek i wojowników a swój główny nacisk kładzie na młodzież. Pomimo trudnych początków klub się rozwija i pnie w się krajowym rankingu. W roku 2020 stali się najmocniejszym klubem muay thai w Polsce, zdobywając drużynowe Mistrzostwo Polski muay thai.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia sport Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.