sieć wodno-kanalizacyjna biała podlaska

Malowanie trawy – czyli idą wybory

Podzielcie się informacją

Ku końcowi zbliża się druga tegoroczna prezydencka kampania wyborcza. Druga, ponieważ wybory w majowym terminie, zdaniem opozycji stanowiły “śmiertelne zagrożenie”, a po zmianie kandydata już nie. Cynizm w zenicie. Pora na małe podsumowanie. Białą Podlaską zdecydowało się odwiedzić tylko 3 kandydatów – o urząd prezydenta RP ubiega się 11 kandydatów – dojechało tylko dwóch.
O znaczeniu Białej Podlaskiej może świadczyć fakt, że podczas pierwszej kampanii wyborczej w Białej Podlaskiej nie pojawił się żaden kandydat.

Szymon Hołownia.

“Wysyp” kandydatów rozpoczął się w ostatnim tygodniu.
Zaczęło się od Szymona Hołowni. Sztabowcy Hołowni trafili z porą. Niedzielne popołudnie to świetna pora na wyborcze wiece. Na Placu Wolności zgromadziły się dziesiątki bialczan aby wysłuchać niedawnego prezentera jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Sztabowcy trochę przegapili fakt kto udziela im wsparcia. Partyjni “bezpartyjni” to nie najlepsze rekomendacja dla kandydata chlubiącego się bezpartyjnością ale może to poparcie nie zostało zauważone i nie będzie to miało przykrych konsekwencji wyborczych. Aby za mocno nie opowiadać się za czy przeciw to nie będę oceniał programu. Zróbcie to sami oglądając materiał ze spotkania. Może tylko zwrócę uwagę, że w niektórych sondażach Szymon Hołownia w II turze wygrywa z Andrzejem Dudą. Wybór należy do Was.

Nagranie ze spotkania mieszkańców Białej Podlaskiej z Szymonem Hołownią – Plac Wolności, Biała Podlaska 21.06.2020 r.

I kilka zdjęć ze spotkania:

Rafał Trzaskowski.

We wtorek (23.06) w Białej Podlaskiej w roli kandydata na urząd prezydenta RP miał pojawić się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jednak nie dojechał. Oficjalnym powodem miała być pogoda. W wyniku nawalnych opadów deszczu doszło do licznych podtopień i prezydent Warszawy wolał kampanię na wałach niż w Międzyrzecu Podlaskim czy Białej Podlaskiej.

A mniej oficjalnie? Pospekulujmy. Pojawiają się głosy, że obecny prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk może także z powodzeniem ubiegać się o urząd prezydenta RP. Oczywiście nie w tych wyborach. I zaczyna się polityka bo jak by to wyglądało bo kto kogo wspomaga? Ach ta Platforma. Jakby co, to pierwszy to napisałem.

Wróćmy do samego wydarzenia. Nie wiadomo, czy to pogoda, czy nieobecność kandydata spowodowała, że tłumów nie było. Głównie nauczyciele i urzędnicy – swoją drogą dwie grupy zawodowe najbardziej bojące się pandemii, ale partyjnych wieców już nie.
W ramach kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski miał nadać rondu na Witoroskiej nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i odsłonić pomnik-serducho WOŚP. Wysłałem zapytanie do Fundacji WOŚP o wykorzystywanie jej w polityce i kampanii wyborczej jednak nie doczekałem się odpowiedzi. Także można domniemywać, że angażowanie jej do polityki to norma nie wymagająca zaprzeczenia. Mimo wszystko szkoda tak szlachetnego dzieła, ale co zrobić.

Mimo wszystko sam fakt, że Rafał Trzaskowski miał pojawić się w Białej Podlaskiej przyniósł pozytywne skutki. W trybie ekstraordynaryjnym połatano część ulicy Witoroskiej i co najważniejsze wyrównano studzienki kanalizacyjne. Jak się okazało można zgrać poziomy. Niektórzy przebąkiwali o malowaniu trawy na Placu Trzech Krzyży ale to zapewne złośliwcy. Takich głosów nie przyjmujemy do siebie.

Łapcie wideo z kampanii Rafała Trzaskowskiego w Białej Podlaskiej:

i oczywiście kilka fotek:

Władysław Kosiniak-Kamysz.

Można powiedzieć, że Władysław Kosiniak-Kamysz wie najlepiej co lubią tygryski i chyba tego nie zabrakło na spotkaniu w Białej Podlaskiej. Spotkanie odbyło się w środę (24.06) w Parku Radziwiłłowskim. Spotkanie pełne energii choć także ogromnej dawki rozgoryczenia. Rozgoryczenia, które w szczególności dało się wyczuć w emocjonalnym wystąpieniu Marka Sulimy. Los rolników w szczególności leży na sercu prezesowi PSL, ale nie zabrakło programu dla całego społeczeństwa.
Spotkanie miało także nietypowy wymiar bowiem jeden z sympatyków PSL-u wystąpił w niespotykanym w takim miejscu przyodziewku, znaczy w samych tylko bokserkach.

Pozostaje także pytanie jak zniosła to krucha kostka na wjeździe, bowiem jak przekonywały władze miasta na przedostatniej sesji rady miasta, nie jest przystosowana do dużych obciążeń. A samochody transmisyjne i busy raczej do najlżejszych nie należą.

Oczywiście wideo ze spotkania Władysława Kosiniaka-Kamysza w Białej Podlaskiej:

i galeria zdjęć:

Łapcie także naszego niekonwencjonalnego biegacza:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.