Gruzobeton i destrukt asfaltowy kontra trylinka i nowy asfalt

Gruzobeton i destrukt asfaltowy kontra trylinka i nowy asfalt

Podzielcie się informacją

Białe księgi, konsultacje społeczne w sprawie budowy dróg, obietnice o budowaniu według długości istnienia danej ulicy – wszystko okazało się pustymi obietnicami. Jedni mają zmienianą trylinkę na nowy asfalt, drugim szczytem marzeń pozostaje gruzobeton i destrukt asfaltowy. Biała Podlaska obudź się.

Mamy kolejny przykład śmiania się ludziom w twarz, tym którzy zamieszkują przy „ulicach” gruntowych w Białej Podlaskiej. Rozpoczyna się właśnie budowa ul. Witosa , która jest ulicą utwardzoną a jedynym „mankamentem” jest trylinka. Hrabiostwo.

Budujemy ulicę Witosa.

Może na początek o samej budowie:

„Przebudowę ul. Wincentego Witosa zaplanowano na odcinku od skrzyżowania z ul. Francuską do ul. Józefa Beka. Łącznie to ponad 214 metrów. Pozostanie to droga gminna klasy L i taka pozostanie. Po przebudowie będzie miała asfaltową nawierzchnię i dwa pasy ruchu po 3 m szerokości każdy oraz chodnik po stronie południowej przy krawężniku o szerokości 2 metrów. Po stronie północnej zaprojektowano pas zieleni. Przebudowane zostaną też dojazdy na posesje po stronie lewej i prawej oraz zlokalizowane na omawianym odcinku skrzyżowania z ulicami: Jana Glogera, Ignacego Solarza i Jakuba Bojki.

Koszt inwestycji to 422 687,27 pln.” – tyle z komunikatu przesłanego przez bialski ratusz.

Szkoda, że komunikat nie wspomina, że ulica jest już utwardzona trylinką i jeździ się tam całkiem dobrze.

Gruzobeton i destrukt asfaltowy.

W maja ratusz chwalił się „utwardzeniem” ulicy Żwirki i Wigury destruktem asfaltowym i gruzobetonem. W artykule Dzieci gorszej dzielnicy temat rozszerzyłem o inwestycje w południowej części miasta. Jak widać temat wciąż aktualny a władze miasta zdają się kpić z ludzi.

Ciekawe czy którąś z ulic kopnie zaszczyt posiadania trylinki niegodnej ulicy Witosa?

Nadal nie wiadomo według jakich kryteriów dobierane są ulice do budowy i remontów. Mieszkańcy zapewne mają swój pogląd na te sprawy. Ja nie będę spekulował. Wystarczą fakty.

Przypomnijmy.

Na ostatniej sesji Rady Miasta (18.06.2019 r.), radny Białej Samorządowej Bartłomiej Kuczer zgłasza poprawkę do budżetu miasta. Poprawka dotyczy wykonania dokumentacji technicznej na wykonanie dróg w technologii uproszczonej. Na liście znalazły się takie ulice: Jodłowa, Mieszczańska, Ziemiańska, Józefa Beka, Glogera, Generała Franciszka Kleeberga, Zawiszy Czarnego i ulica Antoniego Czecha. Poprawka przechodzi głosami Białej Samorządowej i Zjednoczonej Prawicy. Radni KO – w tym wszyscy z okręgu nr 2, okręgu którego aż 4 ulice znajdują się na liście – są przeciwko!!! Trzeba oddać, że 2 radnych KO się wstrzymało.

Ale, tysiąc słów nie odda tyle co jeden obrazek:

Gruzobeton i destrukt asfaltowy kontra trylinka i nowy asfalt
Głosowanie nad poprawka dotyczącą wykonania dokumentacji technicznej na wykonanie dróg w technologii uproszczonej ulic: Jodłowej, Mieszczańskiej, Ziemiańskiej, Józefa Beka, Glogera, Generała Franciszka Kleeberga, Zawiszy Czarnego i ulica Antoniego Czecha Foto: Bartłomiej Kuczer

i jeden film:

 

‪#‎BialaPodlaskaobudzsie‬

Pod tym hashtagiem na Facebooku szukajcie informacji jak wygląda Biała Podlaska pod obecnymi rządami. Bez propagandy sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.