Dzieci gorszej dzielnicy

Dzieci gorszej dzielnicy

Podzielcie się informacją

Środowa (z 15 maja) informacja bialskiego magistratu o utwardzeniu 70 m ulicy Żwirki i Wigury gruzobetonem i destruktem asfaltowym sprowokowała do szerszego przyjrzenia się inwestycjom na osiedlach „Żwirki i Wigury” oraz „Za torami”.

Żwirki i Wigry, ulica. Rzecz o inwestycjach w tej części „miasta”.

„… w ramach bieżącego utrzymania dróg gruntowych w celu poprawy skomunikowania drogi wojewódzkiej z osiedlem „Za torami” został udrożniony i wzmocniony gruzobetonem  oraz destruktem asfaltowym odcinek ul. Żwirki Wigury (od skrzyżowania z ul. Kruczą do skrzyżowania z ul. Czerwińskiego), a także na odcinku 70 m została wzmocniona gruzobetonem ul. Krucza (przedłużenie w kierunku ul. Lubelskiej). Nawierzchnie ulic zostały wyprofilowane w sposób umożliwiający swobodny spływ wód opadowych do istniejącej w ul. Kruczej kanalizacji deszczowej.”

Dzieci gorszej dzielnicy
Szkic inwestycji przy ul. Żwirki i Wigury.

Co kogo podkusiło, aby podać taką notkę prasową?  Można się tylko domyślać. Dość powiedzieć, że taka metoda inwestycji na tych osiedlach jest dość popularna. Już w poprzedniej kadencji remonty chodników odbywały się metodą gospodarską. Więcej w Kolejne inwestycje w Białej Podlaskiej – Osiedle za Torami. Ale czy można się dziwić? Przecież ówczesny wiceprezydent jest obecnie prezydentem.

Ja wiem, ludziom nie dogodzisz. Ów gruzobeton marzy się nie jednemu mieszkańcowi Białej Podlaskiej. Rzecz w tym jak traktowana jest ta część miasta i jej mieszkańcy. Biblioteka, dom kultury, słup ogłoszeniowy, filia czegoś miejskiego, tutaj niczego takiego nie znajdziecie. Najbliższa instytucja kulturalna OSP w Wólce Plebańskiej.

BO co, a bo tak.

Była pompa i blichtr. Konkurs wygrany, statuetka i gadżety wręczone i cisza. Rzecz się dzieje w 2017. W ramach Budżetu Obywatelskiego (BO) w Obszarze 6 wygrywa „Boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią dla Szkoły Podstawowej nr 3”. Szkoły do której uczęszcza zdecydowana większość dzieciaków z osiedli o których jest mowa. Pomysłodawcą projektu był Wojciech Chilewicz (yhy, obecny prezes zarządu ZGL). Opieszałość w realizacji dość zastanawiająca, bowiem szkoła jest bardzo szeroko reprezentowana bezpośrednio jak i pośrednio w Radzie Miasta. Mamy rok 2019.

Ogłoszenie wyników głosowania w Budżecie Obywatelskim 2017
A miało być tak pięknie.

Przed wyborami każdy głoś się liczy, nawet i tych z południowej części „miasta”.

Dzieci gorszej dzielnicy
Kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Konferencja na ul. Długiej, mylnie nazywana przez organizatorów „Olszową”.

Miały być białe księgi, konsultacje społeczne, transparentność, zbilansowany rozwój.  Jest gruzobeton i destrukt asfaltowy.

Jest pięknie.

Coś pozytywnego. Jednak „miasto” potrafi zadbać o mieszkańców. Buduje się parki, czy ścieżki rowerowe.

Dzieci gorszej dzielnicy
Nowa ścieżka i chodnik na ul. Piłsudskiego
Dzieci gorszej dzielnicy
Park przy ul. Terebelskiej

Tylko co to ma wspólnego ze zrównoważonym rozwojem? Podczas gdy pozostałe części „miasta” wyglądają tak:

 

czy też mogą zaliczyć takie atrakcje Spotkanie z zaworem na Mieszczańskiej

Spotkanie z zaworem na Mieszczańskiej

Czy mieszkańcy tej części „miasta” mogą liczyć na „swoich” przedstawicieli w Radzie Miasta? Czy ich znają? Czy mieszkańcy wreszcie się obudzą?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.