wjazd park radziwiłłowski

Zakończyła się rewitalizacja otoczenia parku Radziwiłłowskiego

Podzielcie się informacją

Zakończyła się rewitalizacja otoczenia parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej. Był to drugi etap prac związanych z przywracaniem blasku zespołowi zamkowo-pałacowemu Radziwiłłów.

II etap prac związanych z rewitalizacji parku Radziwiłłowskiego trwał od czerwca 2018 r. W jego ramach przebudowywano amfiteatr, Muzeum Południowego Podlasia. Powstała brama koszarska. Stworzono  nową aranżację zieleni, alejki i oświetlenia. A chyba co najważniejsze całkowicie odbudowano sypiący się mostek.

Na szczęście nie zrealizowana została koncepcja budowy w parku hotelu przez „prywatnego” inwestora. Koncepcja ta miała wynikać z faktu, że samorządu nie stać było na taki wydatek. Podobno też nie było szans na pozyskanie środków zewnętrznych. Swoją drogą ciekawe jak by to było, gdyby powstał hotel a nie można byłoby wjeżdżać do parku? Zamknięty dla aut wjazd główny do parku Radziwiłłowskiego.

Całość kosztowała blisko 20 mln złotych, z czego 17 mln złotych stanowiło dofinansowanie unijne. Da się?

Prace a zwłaszcza ich jakość od początku budziło kontrowersje. Czy właśnie ta „jakość” budowy wjazdu stała się przyczynkiem do wprowadzenia wspomnianego zakazu wjazdu?

I etap rewitalizacja centrum Parku Radziwiłłowskiego zakończył się w 2013 r. W zakres prac wszedł  dawny dziedziniec zamkowy. Powstały  ogrody włoskie, wykonano aleje szutrowe, z trawnikami wewnątrz a także mała architektura, ławeczki i oświetlenie. I etap rewitalizacji Parku kosztował blisko 3,5 mln złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.