Wakacje z WOT zgłoś się już dziś

 „Wakacje z WOT” – zgłoś się już dziś!

Podzielcie się informacją

Już za niespełna miesiąc na Lubelszczyźnie rozpocznie się kolejna edycja projektu „Wakacje z WOT”. To propozycja szkolenia podstawowego, adresowana głównie do uczniów, studentów i nauczycieli. Lubelscy terytorialsi zachęcają by już teraz zgłaszać się do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub rekruterów w swoim regionie.

Wzorem ubiegłych lat, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przygotowuje wakacyjną edycję szkolenia podstawowego dla wszystkich osób, które chciałyby wstąpić do WOT, ale swoje plany mogą zrealizować tylko podczas wakacji. Tegoroczne „Wakacje z WOT” w 2 LBOT odbędą się w dniach 1-16 lipca br. Choć pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz warto zgłosić się do Wojskowych Centrów Rekrutacji (dawne WKU), aby złożyć wniosek o powołanie i w terminie dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. Kandydaci do terytorialnej służby wojskowej muszą przejść wojskową komisję lekarską, badania psychologiczne, a także rozmowę kwalifikacyjną.

 

Dużym ułatwieniem i pomocą dla kandydatów są mobilni rekruterzy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości, a także pomogą sprawnie przejść przez formalnościach. Wystarczy odszukać kontakt do rekrutera ze swojego powiatu, które dostępne są na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Można również skorzystać z platformy e-PUAP lub infolinii rekrutacyjnej WOT pod numerem telefonu 800-696-077. Do dyspozycji ochotników jest także strona internetowa poświęcona rekrutacji www.zostanzolnierzem.pl

 

Choć szkolenie pod hasłem „Wakacje z WOT” może niektórych zmylić, jest to bardzo intensywne szkolenie, które niczym nie różni się od tych programowych organizowanych w WOT. Kandydaci muszą wykazać się dobrą kondycją fizyczną, zaangażowaniem i dużą dyscypliną. Szkolenie obejmuje zajęcia, m.in. z taktyki, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej. Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka bezpiecznego oraz efektywnego posługiwania się bronią. Szesnastodniowe szkolenie zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa, poprzedzona egzaminem, tzw. pętlą taktyczną.

Ochotnicy po takim szkoleniu zasilą szeregi batalionów, wchodzących w strukturę 2 Lubelskiej Brygady OT. Między innymi nowo powstającego batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku.

Szkolenia podstawowe organizowane w okresie wakacji lub ferii zimowych cieszą się w województwie lubelskim dużym zainteresowaniem. Szczególnie wśród uczniów i studentów. Młode osoby wstępując do WOT mają możliwość rozwijania kompetencji, które zdobywają w szkołach i na uczelniach. Zdobywają także nowe kwalifikacje przydatne na rynku pracy. Z wakacyjnego terminu szkolenia może jednak skorzystać każdy kto chce spróbować swoich sił w szeregach WOT.

Wakacje z WOT zgłoś się już dziś

Źródło: WOT

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.