Na stacji Biała Podlaska dobre zmiany dla podróżnych

Na stacji Biała Podlaska dobre zmiany dla podróżnych

Podzielcie się informacją

Na stacji w Białej Podlaskiej budowany jest nowy peron przy budynku dworca. Montowane są tory. Będzie przejście podziemne z windami. Realizacja prac zapewni lepszy dostęp do pociągów. Zakończenie prac planowano na II połowę 2022 roku. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Na stacji Biała Podlaska budowany jest nowy peron przyległy do budynku dworca. Będzie wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie, gabloty. Antypoślizgowa nawierzchnia z liniami prowadzącymi ułatwi obsługę osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Widać już zamontowane ścianki peronowe. Wykonawca układa nawierzchnię peronu.

Wygodne dojście na perony umożliwi nowe przejście podziemne z windami i pochylniami. Wykonawca montuje zbrojenie obiektu. Kolejnym etapem prac będzie betonowanie stropów tunelu. Na stacji układane są nowe podkłady i szyny oraz montowane urządzenia sterowania ruchem.

Na stacji Biała Podlaska od połowy grudnia 2021 roku podróżni korzystają z nowego wyspowego peronu z wiatą. Planowane zakończenie prac budowlanych to II połowa 2022 roku.

Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego „Łącząc Europę” (CEF). Łączna wartość projektów to 736,7 mln zł.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.