przedszkola biała podlaska

Samorządowe żłobki i przedszkola w Białej Podlaskiej pozostają zamknięte

Podzielcie się informacją

Jak wynika z informacji ujawnionych przez osoby zarządzające facebookowym profilem „Michał Litwiniuk”, żłobki i przedszkola dla których organem założycielskim jest bialski samorząd pozostaną zamknięte do odwołania.

Facebookowy profil „Michał Litwiniuk” zakomunikował, że bialskie żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte do odwołania. Decyzja umotywowana jest troską o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników.

Natomiast większość, jeśli nie wszystkie, niepubliczne przedszkola w Białej Podlaskiej już jutro, 6 maja wznowią działalność.

Przypomnijmy, w ramach II etapu łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z pandemią koronawirusa, rząd umożliwił samorządom otwarcie żłobków i przedszkoli od 6 maja.  Placówki funkcjonować będą według nowych wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 o których informowaliśmy w >>>Nowe wytyczne GIS dla przedszkoli i żłobków<<<.

Pierwszeństwo uczęszczania będą miały dzieci:

  • pracowników ochrony zdrowia,
  • służb mundurowych,
  • pracowników handlu i
  • przedsiębiorstw produkcyjnych, którzy realizują zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.