Puchar na zachętę - czyli sami sobie

Puchar na zachętę – czyli sami sobie

Podzielcie się informacją

Ta władza kpinom i śmieszności się nie kłania. Trzeba przyznać, że wytrwałość bialskich samorządowców w popularyzacji i tak już popularnego „Misia” Barei jest imponująca. Do rywalizacji dołączają się kolejni, widać ducha rywalizacji. Co chcieć, w końcu sportowcy.

Sport to zdrowie, póki Kozak się nie dowie.

O korzyściach wynikających z uprawiania sportu – chodzi oczywiście o sport amatorski, bo ten zawodowy to już inna bajka – chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Każda aktywizacja ruchowa, każdego w każdym wieku to idea godna pochwalenie i rozpropagowania.

Nie wiem czy taka idea przyświecała organizatorom „I Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców”. Impreza odbyła się w pełnej konspiracji 8 lutego. Udział wzięli oczywiście tylko zainteresowani.

„I Turniej Tenisa Stołowego Samorządowców”.

Jak donosi facebookowy profil bialskiego ratusza, inicjatorem turnieju był radny Edward Borodijuk a udział w nim wzięli przedstawiciele: Rady Miasta to i pewnie radni też, pracownicy UM z oboma prezydentami na czele. Na zamieszczonych zdjęciach można także dojrzeć pracowników spółek miejskich i innych wtajemniczonych.

Turniej wygrał Jan Jakubiec, a na podium znaleźli się także Andrzej Czapski i Maciej Kosik. Prezydent Michał Litwniuk „ufundował” puchary, które wręczył wice Maciej Buczyński.

Bareja wiecznie żywy.

Pamiętacie tę scenę z „Misia”, gdzie Ryszard Ochódzki wręcza puchar „za zajęcie I miejsca” na zachętę dla wnuczka ministra? Na pewno (a jeśli nie to na końcu podrzucę link). Gdy zobaczyłem informację o turnieju od razu skojarzyło mi się to właśnie z tą sceną. Można się śmiać, jednak tak naprawdę nie ma z czego. Obecna kadencja samorządu już nawet nie próbuje stwarzać pozorów, że to nie jest prywatny folwark, walą na odlew. Proponuję w „II Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców” się nie ograniczać. Może jakaś wycieczka zagraniczna albo kluczki do mercedesa albo nawet i mercedesa w nagrodę. A co. Ciekawe czy rywalizacja była uczciwa a nie fikcja?

Foto: Facebook – Miasto Biała Podlaska

Scena z filmu „Miś” – puchar na zachętę – YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.