Powstanie autostrada do Białej Podlaskiej

Podzielcie się informacją

12 lipca rząd przyjął aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), która zakłada, że powstanie autostrada do Białej Podlaskiej.

Przyjęta aktualizacja PBDK zwiększa limit finansowy projektu z 107 mld zł do 135 mld zł a ponadto dodaje kilka inwestycji m.in. budowę autostrady A-2 z Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej.

Także pozostaje mieć nadzieję że w końcu powstanie autostrada do Białej Podlaskiej a może także do granicy i nie będzie to przypominać serialu pt. „wizy do USA” bo z obietnicami polityków wiadomo jak bywa.

I w zasadzie nie wiem czy cieszyć się czy smucić ze stylu w jakim narodził się autostradowy sukces, jak mówił bialski prezydent:

Bardzo pomogły moje rozmowy z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, który trzy razy gościł w naszym mieście, dwie wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz przyjazd ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. … odsłonięcie nazwy ronda, pomnika czy inauguracja programu Mieszkanie+ to nie tylko okazja do świętowania, to także czas na rozmowy o przyszłości naszego miasta z najważniejszymi osobami w państwie.*

szkoda, że tak ważne decyzje nie wynikają z potrzeb kraju  a zza kulisowych rozmów, ale to pewnie właśnie jest polityka.

*cytat pochodzi ze strony www.bialapodlaska.pl

12 lipca rząd przyjął aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), która zakłada, że powstanie autostrada do Białej Podlaskiej

One thought on “Powstanie autostrada do Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.