Łańcuch Światła wsparcie dla protestujących pod Sejmem RP

Podzielcie się informacją

Łańcuch Światła wsparcie dla protestujących pod Sejmem RP, protest pod gmachem Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej przeciwko zmiano w sądownictwie proponowanym przez PiS.

W całym kraju odbywają się protesty przeciwko zmiano jakie chce wprowadzić PiS w Krajowej Radzie Sądowniczej i Sądzie Najwyższym. Także i w Białej Podlaskiej odbył się Łańcuch Światła wsparcie dla protestujących pod Sejmem RP i protest przeciwko proponowanym zmianom. W środę (19.07) wieczorem o godzinie 21.00 już drugi raz odbyła się manifestacja przed Sądem Rejonowym. Zebrani na początek odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” po czym nastąpiły wystąpienia uczestników protestu, które dotyczyły w głównej mierze zagrożeń jakie niosą proponowane zmiany w prawie. Manifestację pod gmachem sądu zakończyło odśpiewanie utwór Jacka Wójcickiego pt.” Miejcie nadzieję” po czym zebrani w pochodzie przeszli na pl. Wolności. Zapalone pod sądem świecie – jako symbol nadziei – zostały złożone pod ścianą straceń. Był to ostatni akcent manifestacji.

Według nieoficjalnych policyjnych szacunków pikieta zgromadziła ok. 30-40 osób, według uczestników było ok. 100 osób. Jak zaznaczali uczestnicy w drugim dniu było ich już znacznie więcej i mają nadzieję, że ta tendencja się utrzyma bowiem protesty mają być organizowane także w kolejnych dniach.

Poniżej krótka fotorelacja:

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

2 thoughts on “Łańcuch Światła wsparcie dla protestujących pod Sejmem RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.