Ponad 740 chętnych na Mieszkanie plus

Podzielcie się informacją

Ponad 740 chętnych na Mieszkanie plus w Białej Podlaskiej tyle wpłynęło od chętnych na mieszkanie w ramach programu. – tak wynika z informacji przekazanej PAP przez Bernadetę Puczkę, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. Miasto zastanawia się nad kolejną inwestycją mieszkaniową.

W Białej Podlaskiej w ramach programu Mieszkanie plus powstanie 186 mieszkań. „Kończymy krycie dachów, wstawiamy już do budynków okna i drzwi” – powiedziała Puczka. Mieszkania mają zostać oddane do użytkowania w czerwcu 2018 roku. Okazuje się jednak, że 186 mieszkań, zlokalizowanych w trzech budynkach, to za mało. „W połowie lipca wniosków mieliśmy ok. 500, dziś chętnych na zamieszkanie jest ponad 740. Tyle zebraliśmy ankiet” – powiedziała prezes.

Miasto już zastanawia się nad kolejną inwestycją. „Musimy się dobrze przyjrzeć tej sytuacji, bo zainteresowanie mieszkaniami jest ogromne. Mamy problemy z działką w granicach miasta, którą moglibyśmy wykorzystać pod budowę, ale myślę, że ten problem uda się rozwiązać” – powiedziała prezes ZGL w Białej Podlaskiej.

Jak mówiła jeszcze w lipcu Puczka, większość chętnych na mieszkania pochodzi z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. stanowią wnioski spoza miasta. Są chętni z Bydgoszczy, Warszawy, Gdańska, ale także z Anglii, Irlandii i Niemiec. Większość chętnych to rodziny, często wielodzietne, ale są także młode małżeństwa, a nawet bezdomni, którzy mogą pochwalić się dochodami.

Domy w Białej Podlaskiej budowane są w ramach pilotażu programu Mieszkanie plus, prowadzonego przez BGK Nieruchomości. Jak informował jeszcze w czerwcu prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, koszt m. kw. wyniesie tutaj 1860 zł netto. Dodał, że BGKN wyłożył na tę inwestycję 20 mln zł, które zostaną w mieście, bo przetargi na budowę wygrały „trzy lokalne firmy”.

Źródło: www.kurier.pap.pl

foto poglądowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.