Podpisano umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska

Podpisano umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska

14 stycznia br. prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska – część II zamówienia. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Inwestycja ta jest realizowana w ramach przedsięwzięcia „Włączamy Dobrą Energię – budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska” i poza pompami ciepła c.w.u. przewiduje dofinansowanie na: kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne oraz kotły wykorzystujące biomasę. Dofinansowanie to – realizacja Działania 4.1.: Wsparcie wykorzystania OZE RPO WL 2014-2020 – wynosi 9 mln zł. Wkład własny w projekt (o łącznej wartości 12 mln zł) wynosi 3 mln zł.

Przedmiot umowy obejmuje:

 1. dostawę i montaż w oparciu o posiadaną dokumentację techniczną 228 zestawów powietrznych pomp ciepła o mocy 1,7 kW służących do przygotowywania c.w.u. ze zintegrowanymi podgrzewaczami wody o poj. 260 l. Pompy ciepła przeznaczone są do pracy z dolnym źródłem w postaci powietrza atmosferycznego wyłącznie zewnętrznego.
 2. montaż kanałów powietrznych,
 3. podłączenie podgrzewacza c.w.u. (pompy ciepła) do istniejącej instalacji c.w.u., cyrkulacji c.w.u. i z. w.,
 4. montaż armatury, urządzeń i pozostałych elementów wg schematu technologicznego,
 5. instalacja układu sterującego
 6. wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji
 7. napełnienie instalacji
 8. uruchomienie instalacji
 9. przeszkolenie użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych pomp ciepła do c. w.u. wraz z opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom,
 10. uzupełnienie i uszczelnienie ubytków po przejściach przewodów, wykonanie przewodów instalacji wody zimnej, ciepłej c.o. i elektrycznych niezbędnych do połączenia z projektowanym systemem.
 11. wbudowanie modemu internetowego (moduł GSM) na potrzeby wdrożenia inteligentnych systemów zarządzania energią w oparciu o technologie TIK (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne),

Cena brutto: 2 120 126,40 PLN  (słownie złotych: dwa miliony sto dwadzieścia tysięcy sto dwadzieścia sześć złotych, czterdzieści groszy)

Termin realizacji umowy: do dnia 10 czerwca 2020 r.

Źródło: UM Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.