Nowa jakość samorządu

Nowa jakość samorządu

Nie w biurze, nie w magistracie, ale na ulicy, taką formę spotkań z mieszkańcami wybrali bialscy radni Henryk Grodecki i Marek Dzyr – doskonały duet, mieszanka uzupełniających się składników: doświadczenia i młodości. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcom “Orzechówka” można tylko pozazdrościć.

Jak zaznacza Henryk Grodecki, do tej pory nie było zwyczaju bezpośrednich spotkań z mieszkańcami. Były co prawda dyżury radnych, jednak nie cieszyły się one zbyt dużą popularnością bywało, że w przeciągu kilku miesięcy pojawiał się tylko jeden mieszkaniec. Z nową inicjatywą spotkań z mieszkańcami wyszedł Marek Dzyr, który zaproponował właśnie wyjście do ludzi, do mieszkańców. Aby mieszkańcy byli partnerami a nie petentami. Panowie odżegnują się także od sporów politycznych, jak akcentują problemy nie mają barw politycznych a ich rozwiązanie jest w interesie mieszkańców a nie celów politycznych.

Jest to pierwsze spotkanie tego typu, jednak radni nie zamierzają na tym poprzestać. Spotkania mają mieć charakter cykliczny i mają się odbywać w różnych częściach okręgu wyborczego. Szkoda, że inicjatywa nie będzie rozszerzona także na pozostałe części miasta, bowiem inne okręgi zdaje się nie mają tyle szczęścia do radnych.

Co trapi mieszkańców?

Jak informują radni, największe zainteresowanie budzi kwestia MZK, kursowania autobusów i zapowiadanych podwyżek cen biletów, ale nie brakuje też pytań o typowe i realne problemy osiedlowe, jak parkingi czy też problemy np. z dostępem do lokali wyborczych dla starszych osób.

 

 

 

 

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.