Miejskie Obchody Święta Lotnictwa w Białej Podlaskiej

Miejskie Obchody Święta Lotnictwa w Białej Podlaskiej

Podzielcie się informacją

Biała Podlaska po raz kolejny dała wyraz bogatym tradycjom lotniczym istniejącym od czasów międzywojnia i powstania Podlaskiej Wytwórni Samolotów po 61. Lotniczy Pułk Szkolno-Bojowy.

W niedzielę,  12 września w Białej Podlaskiej odbyły się Miejskie Obchody Święta Lotnictwa. Wydarzenie, które zgromadziło wielu gości obfitowało w szereg niespodzianek. Podczas uroczystości odsłonięto pomnik poświęcony lotnikom Południowego Podlasia a także mural. W adresie Sidorska 23 otworzono  salę Tradycji Lotniczych Południowego Podlasia.  Uroczystość zaszczycił pierwszy Polak w kosmosie – Mirosław Hermaszewski.

Na tym nie koniec atrakcji. Duże emocji wśród dzieci a także dorosłych wzbudziły pokazy lotnicze. Dzięki hojności Mirosława Jońskiego mogliśmy zobaczyć przelotu samolotów Sblim-2 i Lim-2. Na niebie mogliśmy zobaczyć także samolot  TS-11 ISKRA za sterami którego zasiadł Sławomir Hetman. Dzięki skutecznemu naprowadzaniu Pawła Tomczuka wszystkie naloty odbyło się zgodnie z planem i bezpiecznie.

Na ziemi mogliśmy obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Przelot 2 LIMÓW i ISKRY – autor Artur Kierczuk:

 

Pokaz musztry paradnej w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie:

 

Galeria zdjęć z Miejskich Obchodów Święta Lotnictwa w Białej Podlaskiej:

« z 3 »

 

 

 

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.