Kończy działanie infolinia WOT do wsparcia seniorów

Linia wsparcia dla osób z rejonów przygranicznych objętych stanem wyjątkowym – 800-100-115

Podzielcie się informacją

Numer 800-100-115, czynny będzie cały tydzień, całą dobę. To bezpłatna telefoniczna linia dla osób z rejonów przygranicznych, czujących się niepewnie w sytuacji wprowadzonego na ich terenach stanu wyjątkowego na granicy Polski.

Numer 800-100-115, kolejny raz służy do wspierania naszych rodaków przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Po wielomiesięcznym działaniu na kierunku wsparcia psychologicznego, numer przekształcił się obecnie w linię wsparcia dla osób zamieszkujących rejony przygraniczne objęte stanem wyjątkowym. Osoby te, będą mogły za jej pośrednictwem zgłosić się o pomoc psychologiczną, a także zgłosić potrzeby lokalnej społeczności. Ważnym aspektem działania linii, jest także możliwość niwelowania niepokoju, co do aktywności wojsk na ich terenie. Mieszkańcy często niepokoją się nocnymi lotami, często upewniają się, czy są to polskie statki powietrzne.  Dzięki wsparciu telefonicznemu, będą mogli na bieżąco wyjaśniać wątpliwości.

Działanie linii wsparcia, poprzez rzetelne udzielanie informacji ma służyć stabilizacji nastojów wśród ludności zamieszkującej pas przygraniczny objęty stanem wyjątkowym. Swój wysiłek na granicy wojsko skupia w 183 miejscowościach położonych w trzykilometrowym pasie przylegającym do granicy.

Operacja „Silne Wsparcie” na Lubelszczyźnie

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej od 3 września br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT weszli do działań na terenie objętym wprowadzonym stanem wyjątkowym. Głównym celem terytorialsów jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych w rejonie przygranicznym na kryzys o charakterze hybrydowym.

Już w pierwszych dniach żołnierze 2 LBOT odwiedzili 68 miejscowości objętych stanem wyjątkowym. Codziennie odbywają spotkania z samorządowcami i mieszkańcami obszarów przygranicznych, monitorują sytuację i oceniają zakres ewentualnego wsparcia. Ponadto wojskowi specjaliści IT z Zespołu Działań Cyberprzestrzennych oraz Wydział Operacji Informacyjnych Dowództwa WOT prowadzą szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla lokalnych samorządów.

 

Źródło: WOT

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.