Stop Segregacji Sanitarnej

Manifestacja Sprzeciwu Wobec Sytuacji panującej w Polsce

Podzielcie się informacją

W sobotę (29.01) w Białej Podlaskiej odbyła się kolejna Manifestacja „Sprzeciwu Wobec Sytuacji panującej w PolsceStop Segregacji Sanitarnej”.

Manifestacja zgromadziła nie tylko mieszkańców Białej Podlaskiej. Na protest przybyli także goście z miejscowości z regionu m.in. z Międzyrzeca Podlaskiego, Terespola, czy Łukowa.

Tym razem za organizacją manifestacji nie stała żadna organizacją. Jak powiedział organizator protestu Marek Głowacki: „My działamy jako zwykli ludzie. Zwykli ludzie, którzy mają dość tego co się dzieje.  Czujemy się wykorzystywani, przymuszani co narusza nasze podstawowe prawa konstytucyjne i nasze swobody obywatelskie.” Aż zastanawiam brak organizacji broniących praw konstytucyjnych.

Powodem dla którego protestujący dość licznie zgromadzili się na Placu Wolności w Białej Podlaskiej jest  sprzeciw wobec rozwiązaniom wprowadzanym w związku z pandemią COVID-19 a w szczególności blokowaniem dostępu do lekarzy i przymuszaniu do szczepień.

„Dlatego przyszliśmy tu zamanifestować razem z ludźmi. Pokazać, że mamy siłę i odważnie działamy aby dać ludziom siłę, zjednoczyć się, wspólnie działać i przeciwstawiać się temu wszystkiemu co się dzieje. A przede wszystkim temu, co się dzieje najgorszego, co nas najbardziej wzburzyło to ten haniebny list dyrektora szpitala (Adama Chodzińskiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej – przyp. red.) do swoich pracowników, że muszą mieć certyfikat covidowy – albo muszą przechorować albo muszą się wyszczepić.” – argumentował Głowacki.

Tym razem manifestacja nie była stacjonarna, Po krótkim wstępie uczestnicy udali się ulicami miasta pod Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Tam odbyła się dalsza część protestu, gdzie m.in. odtworzono, wspomniany list dyrektora Chodzińskiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji na Facebooku. Manifestacja „Sprzeciwu Wobec Sytuacji panującej w PolsceStop Segregacji Sanitarnej” pod Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej (m.in. odtworzenie rozporządzenia dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego):

Manifestacja „Sprzeciwu Wobec Sytuacji panującej w PolsceStop Segregacji Sanitarnej” zmierza w kierunku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznym w Białej Podlaskiej – rondo Macieja Płażyńskiego:

REKLAMA

a także obejrzenia galerii zdjęć z manifestacji „Sprzeciwu Wobec Sytuacji panującej w Polsce – Stop Segregacji Sanitarnej”:

« z 2 »

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia  Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.