Koniec integracji z e-społeczeństwem, darmowym

Koniec integracji z e-społeczeństwem, darmowym (aktualizacja)

Podzielcie się informacją

Gmina Miejska Biała Podlaska kończy z dniem 31 marca projekt „Zintegrowani z e-społeczeństwem – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w mieście Biała Podlaska”.

Zakończenie projektu stało się okazją do przygotowania ankiety na zakończenie projektu, może aby się nie rozpisywać zacytuję:

„1. Czy zainteresowani są Państwo płatną usługą dostępu do Internetu świadczoną przez Zakład Gospodarki Lokalowej po zakończeniu projektu?

2. Jaką prędkością dostępu do Internetu są Państwo zainteresowani?

3. Na jaki okres chcieliby Państwo zawrzeć umowę?

Proponowane zobowiązanie miesięczne – …. brutto

Jeżeli są Państwo zainteresowani powyższą ofertą, prosimy o podanie nr. telefonu wraz z adresem zamieszkania.
Pracownicy ZGL skontaktują się z Państwem w celu weryfikacji możliwości instalacji usługi.”

Szybsze bicie serca przysparzają prędkości i ceny. 35 złotych za 1 MB na miesiąc, no trzeba przyznać rozmach. Chyba nawet w czasach „modemowych” wychodziło taniej i szybciej. Wiem, wiem zapewne chodzi o pomyłkę. Póki co czekam na odpowiedź ZGL czy tak jest faktycznie.

 

Swego czasu analizując projekt u jego początków wychodziło mi, że taniej było wykupić komercyjne usługi niż realizować ten projekt.

Kontrowersje budził człon „przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”, cześć osób nie mogła wziąć udziału w projekcie ponieważ projekt nie obejmował terenów na których nie ma infrastruktury!!! Dodam, że w tej materii nic się nie zmieniło, nadal nie ma infrastruktury a jakość świadczonych usług woła o pomstę do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Po co budować infrastrukturę tam gdzie jest? Jakie to jest przeciwdziałanie!!!???


Otrzymałem odpowiedź, to nie jest pomyłka w pytaniu.

„Dzień dobry.
Uprzejmie informuję iż projekt „Zintegrowani z e-społeczeństwem – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w mieście Biała Podlaska” z końcem marca 2019 r. będzie zakończony. W związku z tym wszystkie osoby zainteresowane usługą płatnego dostępu do Internetu proszone są o wypełnienie ankiety na podstawie której będą weryfikowane możliwości techniczne uruchomienia usługi o parametrach z pytania 2.

Z poważaniem,

mgr inż. Michał Dąbrowski
Kierownik Szerokopasmowej Sieci Miejskiej”

Sukcesu komercyjnego nie wróżę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.