Kolejne inwestycje w Białej Podlaskiej - Osiedle za Torami

Kolejne inwestycje w Białej Podlaskiej – Osiedle za Torami

Podzielcie się informacją

Trwa boom inwestycyjny. Tym razem korzysta Osiedle za Torami.

W czwartek informowałem o rozpoczęciu inwestycji na bialskim stadionie – Rusza przebudowa stadionu, trwa przeciągająca się przebudowa amfiteatru –Amfiteatr doczeka się dachu i remontu, a także budowa parkingu przy ratuszu a tu dalszy ciąg inwestycji.

Może już nie tak spektakularne ale zawsze. Tym razem kolej przyszła na Osiedle za Torami. Po łataniu dziur na ulicach Robotniczej i Długiej, nowym asfaltowym dywaniku na ul. Okólnej – nie na całej długości, jakieś 50 m – przyszedł czas na remont ciągu pieszo-komunikacyjnego zwanego chodnikiem przy tejże ulicy o długości jeszcze krótszej.

Sygnał o trwającym remoncie chodnika otrzymałem od jednego z mieszkańców ulicy, postanowiłem to sprawdzić. Informacja okazała się prawdziwa, co prawda było już po robocie ale to i dobrze bo można było zobaczyć cały front wykonanych prac a także porozmawiać z przyszłymi użytkownikami. Okoliczni mieszkańcy dość sceptycznie podeszli do tej „inwestycji” robiąc zakłady kto ma przeciąć wstęgę i przetestować pasaż, ale to chyba zwykłe marudzenie. Bo i co z tego, że płyty z odzysku, że nie od sznurka, a że wzorek raz w jedną raz w drugą stronę? Ważne, że ktoś zainteresował losem chodnika i na pewno ktoś to docenia.

Przy okazji warto też wspomnieć, że nie tylko „miasto” inwestuje. Wymiany doczekał się słup na skrzyżowaniu ulic Długiej i Podleśnej, który już już od dawna wyglądał jakby miał runąć. Teraz nowy stoi jak …  słup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.