Czy „Miasto Biała Podlaska” organizuje konkurs dla wybranych?

Podzielcie się informacją

Na facebookowym oficjalnym profilu miasta Biała Podlaska „Miasto Biała Podlaska” pojawił się konkurs. Czy miasto organizuje konkurs dla wybranych a przy okazji promuje prywatny biznes?

Kilka dni temu pojawiła się informacja o banowaniu użytkowników na oficjalnym facebookowym fanpage miasta Biała Podlaska „Miasto Biała Podlaska”. Stowarzyszenie Biała Samorządowa zorganizowała nawet konferencję prasową na ten temat. „Podlasiak” „pociągnął” trochę temat i wyszło, że banowani są trolle „…których zadaniem jest uporczywe krytykowanie i wywoływanie chaosu informacyjnego”* – można się było dowiedzieć od rzecznika magistratu. Nie zabierałem głosu w tej sprawie, ponieważ jak sama nazwa wskazuje fanpage służy fanom nie krytykom. A po drugie – jeżeli ktoś chce dyskutować za pomocą Facebooka o polityce miasta to delikatnie mówiąc naraża się na śmieszność. PRowcy na pewno tarzają się ze śmiechu.

Jednak profil organizuje konkurs i tu już robi się mniej śmiesznie. Z dwóch powodów.

Aby wziąć udział w konkursie należy: ” …POLUBIĆ TEN POST, A W KOMENTARZU NAPISAĆ: „Dlaczego powinienem skoczyć ze spadochronem”. – to z profilu. I to jest pierwszy z powodów gaśnięcia uśmiechu. Zdaniem Radosława Płandowskiego rzecznika prasowego prezydenta Białej Podlaskiej – którego mailowo pofatygowałem w tej sprawie – konkurs nikogo nie dyskryminuje. Zbanowani „trole” mają pewnie inne zdanie, no ale oni sami są sobie winni. Jak to wygląda? Nie krytykuj, wtedy nikt Cię nie zbanuje a wtedy będziesz mógł wziąć udział w konkursie i być może dostaniesz nagrodę – taki ciąg, no chyba, że coś z moją logiką nie tak. Czego to nosi znamiona? No ale w końcu to fanpage, przecież. Uczestnicy biorący udział w konkursie na pewno też chcieliby wiedzieć jak zostanie wyłoniony zwycięzca. Jest a jakże: „Nagrodzimy najciekawszą odpowiedź.” – wyczytamy w opisie konkursu. Obiektywizm aż tryska.

Drugi powód to reklama. Konkurs linkuje – odsyła – do strony Urzędu Miasta a tam w zasadzie reklama szkoły spadochronowej, ceny usług, adres strony internetowej, numery telefonów. Wypisz wymaluj – baner reklamowy. Przedsiębiorcy do dzieła, bowiem ta reklama jest zupełnie za darmo. Jak poinformował mnie indagowany rzecznik, nikt z tego tytułu nie otrzymał gratyfikacji, a sam konkurs nie jest reklamą a jedynie „wakacyjnym prezentem dla wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby spróbować skoku ze spadochronem w tzw. „tandemie”.”.

Nie istniejącej daty nie będę się czepiał bo to na pewno literówka, ale można byłoby już to poprawić bo na „fejsie” też ktoś zwracał na to uwagę.

Podsumowując. Zdaniem magistratu konkurs nikogo nie wyklucza, zatem nie jest dla wybranych oraz nie jest reklamową a prezentem. Ocenę pozostawiam Wam.

 

ps

Gratuluję zwyciężczyni.


* Podlasiak – https://podlasiak.info.pl/biala-podlaska-wolnosc-slowa-jest-ograniczana/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.