ratusz biała podlaska
Z Białej Podlaskiej

Bialska czasoprzestrzeń czyli rzecz o Akademii Świadomości Społecznej

Pod auspicjami Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Biała Podlaska z budżetu tegoż  Miasta Biała Podlaska finansowany jest cykl wykładów prowadzonych w ramach akcji profilaktycznej Akademia Świadomości Społecznej, wydarzenie szczególne, zaginające czasoprzestrzeń.

Aby uzyskać informacje na temat organizowanych wykładów musiałem skorzystać z formuły “Dostęp do Informacji Publicznej”.

Przestrzeń.

Początkowo myślałem, że nastąpił nowy podział administracyjny miasta. Wykłady zaplanowano bowiem w jednej z parafii. Po ponownej indagacji udało się uzyskać informację, że chodzi o “ul. Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej”. Dobre i to.

Czas.

Gdybyście zawracali sobie głowę czymś takim jak czas, służę: “Wykłady odbywają się po mszy świętej.” – precyzuje bialski magistrat.

Metafizyka.

Patrząc na powyższe możemy zaufać zapewnieniom magistratu, że: “Osoby niewierzące oraz innych wyznań mogą uczestniczyć w otwartych wykładach.” Zaufać należy także, że prelegenci odnajdą się w tej czasoprzestrzeni i dotrą. Tym bardziej, że nie są tam dla idei. Każdy z wykładowców zainkasuje 120 PLN. Brutto. Wykładów będzie 8.

Skoro jesteśmy przy kosztach. 500 PLN – oczywiście brutto – zajmuje pozycja “wydruk plakatów i ulotek”. Przyznam, że na Osiedlu “Za torami” oraz Osiedlu “Żwirki i Wigury” nie zauważyłem, pewnie są na innych osiedlach. Co prawda plakaty i ulotki zostały przekazane “instytucjom zajmującym się pomocą w sprawach dot. uzależnień”, ale jeżeli już ktoś się znalazł w tych instytucjach to znaczy, że już ma jakąś pomoc a pracownicy przekażą informację.  Innych kosztów nie podano, zatem ufać należy, że ich nie ma. Dużo o zaufaniu, ale w końcu podtytuł nie bez kozery. Dalej też będzie o zaufaniu.

Szkoda, że wykłady nie są szkoleniami. Bowiem dla wykładów nie jest prowadzona ewaluacja, a dla otwartych to już w ogóle. Jednak, nomen omen, gdzieś coś dzwoni i “Informację zwrotną z prowadzonych działań w latach ubiegłych stanowiła frekwencja zgromadzonych i zainteresowanych tematem uczestników i  wynosiła kilkadziesiąt osób…” dowiaduję się w odpowiedzi. Ufam.

 

Więcej o wykładach na plakatach i ulotkach.

 

Polub nas i obserwuj:

One thought on “Bialska czasoprzestrzeń czyli rzecz o Akademii Świadomości Społecznej

  1. Na osiedlu “Za torami”, i na Żwirki i Wigury akurat są dwa plakaty o wykładach Akademii Umiejętności. proszę zajrzeć na ul. Łomaską 79. Idea wykładów, raczej warsztatów, o uzależnieniach i przemocy w rodzinie, zrodziła się ok.8 lat temu. Był w Komisji Ksiądz Paweł, który widząc marną frekwencję na podobnych spotkaniach w miejscach publicznych, zaproponował ich organizacje w Kościele, po mszy niedzielnej. I wypaliło. Chwała Komisji, że chce opłacić prowadzących zajęcia, chwała Kościołom w Białej Podlaskiej, że pomagają w takiej akcji. Jestem członkiem Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego d/s Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, prowadzę zajęcia korekcyjno- edukacyjne dla osób stosujących przemoc , chwała każdemu, kto zapewni chętnych by chcieli słuchać o tych trudnych problemach. Proponuję Panu Redaktorowi udział w takich spotkaniach i wizytę na łomaskiej 79. Zbigniew Dacewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.