Podwyżki cen za wodę i ścieki nie będzie, na razie

Zarobki “krzyżowe” w bialskich spółkach komunalnych

Idźcie i siejcie ;)

Poseł Dariusz Stefaniuk uzyskał odpowiedź na pytanie dotyczącego zarobków Zarządu i Rady Nadzorczej bialskich wodociągów. Z tej okazji 01 marca zorganizował konferencję prasową.

W związku z planowanymi podwyżkami cen wody poseł Dariusz Stefaniuk zapytał bialski ratusz o zarobki Zarządu i Rady Nadzorczej WoD-Kan. Przypomnijmy, w związku z podwyżkami cen za wywóz śmieci  – opłata została powiązana ze zużyciem wody – bialczanie zaczęli oszczędzać wodę. Jako, że system musi się “bilansować” zaplanowano wspomniane podwyżki.

Obraz jaki wyłania się z uzyskanej odpowiedzi budzi oburzenie u pytającego. Czy słusznie?

Podczas konferencji prasowej poseł Dariusz Stefaniuk ujawnił zarobki Zarządu i Rady Nadzorczej bialskich wodociągów a także zwrócił uwagę na kilka istotnych faktów.

Za czasów wcześniejszych prezydentów – przypomnijmy, poseł do 2018 pełnił funkcję prezydenta Białej Podlaskiej – był tylko jeden prezes spółki, obecnie prezes Janusz Bystrzyński ma zastępstwo w osobie Ernesta Jaroszka.

Istotne są też, pensje “krzyżowe”. W Radzie Nadzorczej Wod-Kan zasiada Maciej Buczyński, obecny wiceprezydent miasta z ramienia Białej Samorządowej. Natomiast w zarządzie wodociągów zasiada Krzysztof Trochimiuk – prezes MZK Biała Podlaska. Poseł pyta czy to nie jest dublowanie pensji?

Poseł stawia pytanie: Czy bialskie spółki, w trudnym roku pandemii nie powinny zacząć szukania oszczędności na najwyższych szczeblach własnych zarządów?

Więcej w materiale wideo:

Poseł wysłał zapytanie o wynagrodzenie także w pozostałych spółkach.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.