Zamek w Drzewicy

Zamek w Drzewicy

Podzielcie się informacją

Po wizycie w pałacu tym razem zagościmy w zamku, odwiedzimy zamek w Drzewicy. Zapraszamy na kolejną z przygodę z Aloszakiem.

Drzewica jest to miasto w województwie łódzkim oddalone o 241 km od Białej Podlaskiej.
Dojeżdżając do miasteczka bez problemu odnajdujemy ruiny Zamku, który jest widoczny z pobliskiej drogi, ale z uwagi na fakt, że w pobliżu nie ma za bardzo gdzie zaparkować z powodu dość ruchliwego mostu pozostawiamy samochód na pobliskim rynku i spacerkiem udajemy się do Zamku zwiedzając w ten sposób przy okazji centrum tego niewielkiego miasteczka.Zamek w Drzewicy został pobudowany prawie w całości z piaskowca, cegły natomiast użyto do wykonania tylko określonych elementów, powstał w latach 1527-1535 nad rzeczką Drzewiczką, która zaopatrywała w wodę otaczającą go fosę.

Zamek posiada cztery wieże i mury o grubości około 2 metrów a w nich ganki strażnicze ze strzelnicami.

Zamek został zniszczony w wyniku pożaru i od tamtej pory pozostaje ruiną.
Ponieważ w tym czasie zamek był zajmowany przez Zakon sióstr Bernardynek, to właśnie one zostały obarczone winą za pożar i w ten sposób zrodziła się na ten temat miejscowa legenda, która mówi „o jękach dochodzących z zamkowej kaplicy, gdzie owe siostry modląc się błagają o przebaczenie, za niedopilnowanie wygaszenia wszystkich świec, od których powstał pożar”.

Oczywiście z Zamkiem są związane jeszcze inne legendy min: jak każdy zamek i ten ma swoje podziemia, tajemnicze korytarze i tunel, który prowadził pod rzeką Drzewiczką do kościoła znajdującego się przy miejscowym rynku.

Ponieważ zamek jest naprawdę ciekawy, więc zapraszam wszystkich, którzy nie mogli go zobaczyć na stronę, której autorem jest Miłosz Filip. Zapraszamy na wirtualny spacer po zamku w Drzewicy.
Poniżej galeria zdjęć z zamku w Drzewicy. (opis oraz zdjęcia pochodzą z 2011 r. – przyp. redakcji)

Źródło: Szeroki Trakt

Szeroki Trakt także na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.