Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach - akcja na Wyszyńskiego
AutoMoto Edukacja Fotorelacja Z Białej Podlaskiej

Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach – akcja na Wyszyńskiego

W niedzielę (23.09) przy Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbyła się jedna z odsłon Ogólnopolskiej Akcji Społecznej “Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach“. W ramach akcji rozdawano koszulki, odblaski i ulotki informacyjne.

Organizatorzy akcji szczególną uwagą kładą na widoczność na drodze. To, że pieszy czy inny niechroniony uczestnik ruchu drogowego widzi nadjeżdżający pojazd wcale nie znaczy to, że kierowca też go widzi. Kierowcy najczęściej dostrzegają takie osoby w ostatniej chwili, gdy na reakcję pozostaje niewiele czasu i dochodzi do tragedii. Dlatego zachęcają do noszenia odblasków, nie tylko poza terenem zabudowanym ale także w mieście. Jest to szczególnie ważne w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym, gdzie zmierzch zapada wcześniej a ruch jest nadal duży.

“Zadaniem tej akcji jest zwrócenie uwagi dla osób poruszających się po drodze na fakt, to że oni widzą samochód nie znaczy, że kierowca ich widzi. Można to określić hasłem widzieć nie zawsze znaczy być widocznym.” mówił po przeprowadzonej akcji Bogumił Lubański, inicjator Ogólnopolskiej Akcji Społecznej “Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach“.

W podobnym tonie wypowiada się radny powiatu bialskiego i zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Arkadiusz Maksymiuk: “Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, dopiero w momencie gdy wydarzy się tragedia to okazuje się, że byli po prostu niewidoczni.”

W akcji czynny udział brali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej “Sidorki” Biała Podlaska, członkowie Automobilklubu Bialskopodlaskiego. Oprócz rozdawania odblasków i ulotek, funkcjonariusze – dla wzbudzenia większego zainteresowania – użyli w “radiowozie” i samochodzie bojowym OSP “Sidorki” sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu akcje jednak nie zdradzają gdzie i kiedy, także bądźcie czujni, przede wszystkim na drodze.

 

« 1 z 2 »
Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://www.bialskieforum.pl

One thought on “Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach – akcja na Wyszyńskiego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.