Tunel na Lubelskiej otwarty

Tunel na Lubelskiej otwarty

Podzielcie się informacją

Tunel drogowy pod torami w ciągu ul. Lubelskiej i Witoroskiej w Białej Podlaskiej udostępniono kierowcom. Do końca listopada kontynuowane będą prace wykończeniowe. Obiekt usprawnił komunikację w mieście oraz zwiększył bezpieczeństwo drogowe i kolejowe. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Urzędem Miasta Biała Podlaska w ramach modernizacji linii E20 Warszawa – Terespol ze środków CEF.

W Białej Podlaskiej mieszkańcy i kierowcy mogą już korzystać z tunelu drogowego pod torami. Nowy obiekt zwiększył poziom bezpieczeństwa oraz usprawnił system komunikacji w mieście. Do użytku oddano jezdnię z dwoma pasami (po jednym w każdą stronę), pod wiaduktem kolejowym o wysokości 4,6 m i szerokości ok. 10 metrów. Wykonawca kontynuuje umacnianie skarp przy wiadukcie kolejowym i tunelu drogowym. W listopadzie zakończą się również prace przy drogach dojazdowych, ścieżkach rowerowych i chodnikach dla pieszych. Roboty mogą czasowo ograniczać korzystanie z tunelu.

Inwestycja realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Urzędem Miasta Biała Podlaska.Wartość prac przy wiadukcie kolejowym/tunelu drogowym realizowanych przez PLK to ok. 20 mln zł. Natomiast budowa dróg dojazdowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą prowadzona przez Miasto Biała Podlaska jest warta ok. 5,4 mln zł.

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania w Białej Podlaskiej to część projektu pn. „Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol” współfinansowane z unijnego instrumentu finansowego „Łącząc Europę”. Łączna wartość projektu wynosi ponad 736,8 mln zł, a kwota dofinansowania 430,7 mln zł.

Prace nad tunel trwały od 2018 r.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.