Transparentność po bialsku
Z Białej Podlaskiej

To był prywatny folwark, miejski profil na portalu społecznościowym nie był miejski

Kolejny wizerunkowy blamaż miejskich urzędników. “Oficjalny” profil Miasta Biała Podlaska na Facebooku okazał się być prywatnym. Po przegranych wyborach profil został usunięty.

Przypomnijmy, w środowe późne popołudnie na naszym prywatno-publicznym-osobisto-towarzyskim redakcyjnym Facebookowym profilu informujemy o zniknięciu “oficjalnego” profilu miasta. Bialskie jak i wojewódzkie 😉 media podchwytują temat. W czwartek do sprawy odnosi się rzecznik bialskiego ratusza, Radosław Płandowski.  W emailu stwierdza, że profil miasta należał do osoby prywatnej i był jedynie udostępniony! Zastanawia nonszalanckie podejście do sprawy. Gdy na wiosnę pojawił się szeroko komentowany temat usuwania niekorzystnych komentarzy a także blokowania kont mieszkańców na wspomnianym profilu, nikt z urzędników nie zajął się tematem a wspomniany rzecznik mówił o blokowaniu fejkowych kont, botów, o usuwaniu agresywnych komentarzy. Także później zwracałem uwagę, że z miejskim profilem jest coś nie tak: Czy „Miasto Biała Podlaska” organizuje konkurs dla wybranych?

Szkoda, że wówczas pozostałe media nie zainteresowały się tematem a dopiero zmiana władzy je ośmieliła, ale dobre i to.

Na Facebooku pojawiło się “nowe” konto miasta, jednak do tej pory brak jest oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Można mieć obawy kto tym razem założył ten profil.

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.