Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem w ramach X Bialskiego Festiwalu Okołoliterackiego
Fotorelacja Kultura Z Białej Podlaskiej

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem w ramach X Bialskiego Festiwalu Okołoliterackiego

24 września w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem w ramach X Bialskiego Festiwalu Okołoliterackiego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej. Autor, a przede wszystkim fani i fanki Jakuba Wędrowycza nie zawiedli, sala pękała w szwach.

W poniedziałkowe i deszczowe popołudnie odbył się X Bialski Festiwal Okołoliteracki. Tegoroczna jubileuszowa, bo 10, edycja odbyła się pod hasłem „Mocny wątek historyczny z dawką fantastyki”.

Suportem dla Andrzeja Pilipiuka był wykład Grzegorza Czapskiego na temat “Inspiracje wokół nas, czyli o wykorzystaniu elementów historycznych i regionalnych w literaturze”. Nowatorskie podejście do tematu wykładu objawiające się obchodzeniem go szerokim łukiem, na pewno przypadło do gustu propagatorom nowoczesnych sztuk nauczania. Jednak tak naprawdę wszyscy czekali na spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem. Jako, że nie mam płaconego od wierszówki dlatego nie popadając w zbyteczną grafomanię, zarówno sobie jak i mniej obeznanym z bohaterem spotkania podam link do strony autorskiej Andrzeja Pilipiuka.

A propos, jeżeli autor piszę tak jak opowiada to nie dziwię się że sam mianował się “Wielkim Grafomanem”. Widać olbrzymie zacięcie gawędziarskie, spotkanie trwało 2 godziny – czasem dobrze jest nie siedzieć w pierwszym rzędzie 😉 – a zadano zaledwie połowę pytań do autora. Podejrzewam, że spotkanie mogłoby i potrać do rana bo widać, że nogi zdrowe. W zasadzie to może i trwało, bowiem po zakończeniu spotkania, autor podpisywał książki  – już na siedząco.

Spotkanie było także okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu na komiks: „100 lat temu w Białej”. Laureatami konkursu zostali: Nataniel Sala i Radosław Zubkowicz.

Organizatorem festiwalu była Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.

« 1 z 2 »
reklama bialskie forum

 

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.