Podróże prezesa PEC – stanowisko spółki

Podzielcie się informacją

Na początku roku, jak grom z jasnego nieba gruchnął nius o podróżach służbowych prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej Sebastiana Paszkowskiego. Inspiratorem niusa był Ernest Jaroszek, który na facebookowym profilu opublikował wpis o „podróżach prezesa”. Co prawda nie byliśmy wywołani do zajęcia się tematem jednak, że gdzie konie kują …

W związku z facebookową publikacją Ernesta Jaroszka, 3 stycznia wysłałem do spółki PEC kilka pytań. W dniu 17 stycznia dotarły odpowiedzi, które prezentuję poniżej:

1. Ile było wyjazdów służbowych/delegacji w omawianym okresie, jakie to były destynacje oraz jaki był ich koszt?

Odp. : W okresie od 01.01.2020 r. do 09.12.2021 r. odbyło się 47 wyjazdów służbowych/delegacji, szkoleń online oraz szkoleń stacjonarnych, konsultacji, konferencji,  sympozjów itp., między innymi XXV Forum Ciepłowników Polskich, Aktualne Problemy funkcjonowania ciepłownictwa, IX Konferencja Rynek  Ciepła Systemowego, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie,  Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie, Konieczne i możliwe kierunki zmian w energetyce cieplnej „Praktyki regulatora w taryfikacji ciepła. Bieżące zmiany polskiego ciepłownictwa w kierunku efektywnych systemów”.  Koszt wszystkich wyjazdów, szkoleń online, szkoleń stacjonarnych, konsultacji, konferencji,  sympozjów itp. kadry zarządzającej i kilkunastu pracowników różnych szczebli, wyniósł łącznie 110 281,34 zł.

2. Jaka była celowość poszczególnych wyjazdów służbowych/delegacji?

Podnoszenie kwalifikacji kadry zarządzającej oraz pracowników odpowiedzi na bieżące potrzeby przedsiębiorstwa oraz rosnące problemy branży ciepłowniczej, galopujących cen emisji CO2 jak również nowych technologii.

3. Czy wyjazdy służbowe/delegacje odbywały się w sposób planowy?

Nie.

4. Czy na rok 2022 jest opracowany plan wyjazdów służbowych/delegacji?

Tak, pan prezes Sebastian Paszkowski posiada w tym roku orientacyjny plan wyjazdów służbowych/delegacji, który może ulegać modyfikacji w trakcie roku kalendarzowego.

5. Czy na rok 2022 zaplanowano budżet wyjazdów służbowych/delegacji i w jakiej wysokości?

Tak, jest zaplanowany budżet szkoleń oraz delegacji dla kadry zarządzającej i pracowników w kwocie 133 560,00 zł.

 

Foto: poglądowe i koloryzowane 😉

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.