ratusz biała podlaska

Pakiet pomocowy przygotowany przez radnych Zjednoczonej Prawicy

Idźcie i siejcie ;)

Zwolnienie z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu dla gastronomii oraz umorzenie czynszów dla przedsiębiorców korzystających z miejskich lokali – m.in. takie rozwiązania zakłada pakiet pomocowy przygotowany przez radnych Zjednoczonej Prawicy. Przewodniczący klubu Dariusz Litwiniuk złożył już projekt w urzędzie miasta. Wszystko teraz w rękach prezydenta Michała Litwiniuka i jego radnych. Bez ich aprobaty – pomoc bialskim firmom nie będzie możliwa.

Projekt uchwały spowodowany jest pandemią COVID-19. Mimo zamknięcia, restauratorzy muszą płacić do miejskiej kasy czynsz za lokal oraz opłatę za koncesję na sprzedaż alkoholu. Zjednoczona Prawica chce to zmienić. – Każdy najemca będzie mógł złożyć wniosek o umorzenie tych należności. Tym, którzy wnieśli już opłatę, zostaniem ona zwrócona – tłumaczy Dariusz Litwiniuk

Aby tak się stało, pomysł opozycji poprzeć muszą radni Platformy Obywatelskiej i koalicji skupionej wokół prezydenta. – Liczymy, że Michał Litwiniuk da zielone światło dla naszych działań. Skoro sam nie był w stanie zadbać o lokalnych przedsiębiorców, niech się zreflektuje i poprze stworzone przez nas prawo, dla dobra mieszkańców. Jeszcze jest na to czas – wyjaśnia szef klubu radnych Zjednoczonej Prawicy.

Według ogólnodostępnych informacji, w mieście działa około 50 restauracji, barów czy pubów.

Źródło: Klub Radnych Zjednoczona Prawica BP

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.