Otwarcie biura "Czyste powietrze" w Białej Podlaskiej

Otwarcie biura „Czyste powietrze” w Białej Podlaskiej

Podzielcie się informacją

W Białej Podlaskiej działa już biuro programu „Czyste powietrze”. Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku.

„Zależało nam na tym aby taki punkt powstał w Białej Podlaskiej. Do tej pory mieszkańcy Białej Podlaskiej, którzy chcieli skorzystać z takiego programu musieli jeździć bardzo daleko: do Łukowa, do Lublina do różnych innych miejsc, ale dzisiaj mogą przyjść na ul. Warszawską. […]” – mówił wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk.

Łatwiejszy dostęp do środków z programu to wsparcie nie tylko dla bezpośrednich beneficjentów ale także wspomaganie lokalnej gospodarki.

„To jest 10 biuro „Czystego powietrza” poza Lublinem. Do tej pory mniej więcej równomiernie otwieramy te biura. Nasza instytucja czyli Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (WFOŚiGW) obsługuje ten program. To jest program gdzie mamy złożonych na dzisiaj ponad 6000 wniosków tj., kwota około 152 mln zł, to są duże pieniądze. Większość to są dofinansowania, część to są pożyczki. Więc te pieniądze będą przede wszystkim służyć ludziom ale też będą wpływały na rozwój gospodarczych poszczególnych miejsc.” powiedział wiceprezes WFOŚiGW Grzegorz Grzywaczewski.

Jak zaznacza senator Grzegorz Bierecki na program w ciągu 10 lat ma zostać przeznaczone 100 mld zł.

Władze powiatowe starają się o otwarcie kolejnych biur w naszym regionie. Wicestarosta bialski Janusz Skólimowski zabiega, aby kolejne biuro programu powstało w Międzyrzecu Podlaskim.

Biuro Programu „Czyste powietrze”:

Biała Podlaska

ul. Warszawska 14 III p., p. 306

tel. 533 317 794

Biuro otwarte jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 11.00 do 15.00.

Galeria zdjęć z oficjalnego otwarcia biura programu „Czyste powietrze”:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.