Opowieści i symetryzm - spotkanie w sprawie działań CBA w ratuszu

Opowieści i symetryzm – spotkanie w sprawie działań CBA w ratuszu

Idźcie i siejcie ;)

W związku z prowadzonym postępowaniem Prokuratury dotyczącym jednego z pracowników UM i pytaniami zadawanymi przez radnych, 28 kwietnia prezydent Michał Litwiniuk udzielił informacji na ten temat.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu CBA dokonało zatrzymania 3 urzędników ( 2 z Urzędu Gminy Biała Podlaska, 1 z Urzędu Miasta Biała Podlaska) oraz 3 przedsiębiorców – CBA w Białej Podlaskiej.

W związku z tym wydarzeniem radni Zjednoczonej Prawicy (ZP) zorganizowali konferencję prasową – Zjednoczona Prawica chce wyjaśnień w związku z wkroczenia CBA do bialskiego ratusza, podczas której domagali się wyjaśnień od prezydenta.

Prezydent Litwiniuk na środę 28 kwietnia zwołał spotkanie na którym miał odpowiedzieć na pytania radnych ze ZP. Jednak radni ZP w ostatniej chwili wystosowali oświadczenie:

“Informujemy, iż nie weźmiemy udziału w dzisiejszym spotkaniu, które zaplanował Pan Prezydent Michał Litwiniuk. Wynika to z faktu, że Pan Prezydent w żaden sposób nie konsultował z nami terminu, ani formuły tego spotkania.

Nie mamy zamiaru brać udziału w polityczno-medialnej szopce. Interesuje nas tylko i wyłącznie merytoryczna oraz rzeczowa dyskusja. W związku z tym złożyliśmy dzisiaj wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji w celu uzyskania informacji od Prezydenta miasta Biała Podlaska na temat kontroli w Urzędzie Miasta Biała Podlaska prowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dotyczącej nieprawidłowości przy organizowaniu postępowań przetargowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa obrady rady są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej miasta.

Zaproponowany przez nasz klub porządek obrad nadzwyczajnej sesji daje nam gwarancję możliwości debaty oraz zadawania pytań Prezydentowi Miasta.”

Na spotkaniu pojawili się radni KO, Białej Samorządowej oraz Edward Borodijuk ze ZP, który jednak nie zadawał pytań.

W związku z niepojawieniem się radnych ZP, prezydenci a także radni KO mieli wolną rękę w przedstawianiu własnej narracji.

Całe nagranie na naszym profilu Facebook:

Po spotkaniu do sprawy odniósł się przewodniczący bialskiej rady miasta Bogusław Broniewicz:

I na koniec kilka fotek ze spotkania:

 

 

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.