A jednak jest nowy wiceprezydent
Z Ratusza

Nie ma to jak “misja”

Chcesz wiedzieć ile zarabia twój szef, kolega z pracy a zwłaszcza sąsiad? Nic prostszego, musisz tylko mieszkać w Norwegii i takie informacje masz podane prawie, że na tacy. W Polsce obowiązek składania oświadczeń majątkowych dotyczy wszystkich grup urzędniczych, nas dzisiaj najbardziej interesują samorządowcy, a zwłaszcza bialski magistrat i pytanie czy opłaca się przegrywać wybory?

Czy przegrywanie wyborów jest opłacalne? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Według danych GUS średnia płaca w Białej Podlaskiej w 2017 wyniosła 3.763,50 zł (brutto), jednak średnia w wypadku płac ma to do siebie, że pasuje do rzeczywistości jak pięść do nosa, temat przybliży artykuł Mit średniej krajowej. Połowa Polaków zarabia mniej niż 2,5 tysiąca złotych. 

Tak więc jednoznacznie nie będzie, bo zależy, ale niech przemówią fakty.

W wyniku przegranych wyborów z fotelem prezydenta pożegnał się Dariusz Stefaniuk, który w związku z rozwiązaniem stosunku pracy z upływem kadencji otrzymał odprawę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia w kwocie 31.320,00zł (brutto), (21.298,00zł netto). Ponadto otrzymał ekwiwalent pieniężny za 24 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego w 2018r., w kwocie 12.028,80zł (brutto) (7.833,03zł netto). Trochę dziwić może liczba niewykorzystanego urlopu, zwłaszcza w roku wyborczym, ale wiadomo – są na tym świecie rzeczy… itd.

II Z-cy Prezydenta Miasta Biała Podlaska Adamowi Chodzińskiemu wypłacono wynagrodzenie za okres wypowiedzenia w kwocie odpowiadającej wynagrodzeniu za okres trzech miesięcy, tj.  31.170,00zł (brutto) (20.296,77zł netto) a także ekwiwalent pieniężny za 22 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego w 2018r. w kwocie 10.973,60zł (brutto) (7.145,32zł netto).

Natomiast I z-ca Prezydenta Miasta Biała Podlaska Henryk Grodecki na pożegnanie z urzędem otrzymał 51.360,00zł (brutto) (42.115,00zł netto) a to w związku z odprawę emerytalną w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia, przypomnijmy funkcję wiceprezydenta pełnił przez niecałe 2 miesiące, wcześniej był Naczelnikiem Wydziału Edukacji w bialskim magistracie, wiceprezydent otrzymał także ekwiwalent pieniężny za 7 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego w 2018r. w kwocie 2.120,06zł (brutto) (1.477,75zł netto).

Obraz przesłany przez pełniącą już funkcję rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Biała Podlaska Gabrielę Kuc-Stefaniuk, mógłby wydawać się pełny, a jednak nie do końca. W gabinecie prezydenta Dariusza Stefaniuka zasiadał jeszcze jeden wiceprezydent, którym był pełniący obecnie funkcję Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Michał Litwiniuk, a który nie otrzymał żadnych odpraw ani ekwiwalentów. Dobrze, że mało osób to przeczyta bo namotane 😉 Teraz obraz chyba pełny.

Można by jeszcze poruszyć kwestię przegrany czy “przegrany”. Za bardzo nie będę się rozwodził – dobrze ktoś to porównał do “Alternatywy 4” i sytuacji, gdzie “przegrany” Anioł awansuje na kierownika osiedla. W punkt.

Foto: archiwum Bialskiego Forum

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.