Maraton pisania listów Amnesty International
Edukacja Fotorelacja Z Białej Podlaskiej

Maraton pisania listów Amnesty International

10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i w okolicach tego wydarzenie organizowany jest Maraton pisania listów Amnesty International, aby pomóc osobom z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane. W tego rocznej edycji udział wzięła także bialska młodzież z IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

W sobotę (08.12) w bialskim “Staszicu” odbył się Maraton pisania listów Amnesty International. Jak powiedziała nam organizatorka Aleksandra Michaluk, akcja ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat Praw i Wolności Człowieka. Opiera się na założeniu, że poszanowanie Praw Człowieka to jest sprawa każdego z nas i każdy z nas ma na to wpływ chociażby poprzez pisanie listów. W organizację zaangażowana była także Anna Wojtiuk oraz Samorząd Uczniowski IV LO.

W czasie akcji napisano ponad 70 listów w obronie Ateny Daemi – uwięzionej irańskiej działaczki na rzecz zniesienia kary śmierci oraz ze wsparciem dla Gulzar Duszenowej – kirgiskiej działaczki walczącej o prawa osób niepełnosprawnych.

Warto także wspomnieć, że idea Maratonu narodziła się w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób.

 

 

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.