brak foto
Fotorelacja Z Białej Podlaskiej

Koncert “Powróćmy jak za dawnych lat” (fotorelacja)

Proszę nie regulować radioodbiorników tak wygląda fotorelacja z koncertu. W ramach obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości Państwowa Szkoła Muzyczna I i II im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej zorganizowała koncert “Powróćmy jak za dawnych lat” prezentujący najpopularniejsze piosenki dwudziestolecia międzywojennego.

Miała być fotorelacja, miało być video z koncertu, jednak podczas pracy zostałem poproszony przez “dyrektora” o jej zaprzestanie ponieważ koncert jest dla publiczności nie dla mnie – taki był sens słów “dyrektora”. Moja praca w ocenie “dyrektora” miała przeszkadzać publiczności, gdzie po zrobieniu zdjęcia chowałem się za filarem także w żaden sposób nie zakłócałem odbioru koncertu.

Ok, nie ma sprawy, nic bym nie napisał gdyby zakaz dotyczył wszystkich. Jednak “publiczność” miała porozstawiane statywy, robiła zdjęcia z fleszem, a przedstawiciele pozostałych mediów mogli wykonywać swoją pracę bez przeszkód pod samą sceną. Ot taka równość, przypomnijmy – zdarzenie miało miejsce w szkole państwowej.

Może na przyszłych zaproszeniach/plakatach niech widnieje informacja, że wydarzenie dotyczy tylko wybranych mediów? Może niech budowanie grupy “towarzysko”-urzędniczo-medialnej odbywa się np. w szkole prywatnej a nie państwowej?

Tak, jestem rozgoryczony, bo nie robiłem tego dla siebie jak uważa “dyrektor”. Uważam, że każda inicjatywa a zwłaszcza kulturalna przełamująca “standardowy” tryb spędzania czasu – mam tu na myśli głównie rozrywki elektroniczne  – zasługuje na pokazanie, rozpropagowanie. Szkoda, że dla “dyrektora” ważniejsze są inne cele.

Koncert odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

 

Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://www.bialskieforum.pl

One thought on “Koncert “Powróćmy jak za dawnych lat” (fotorelacja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.