brak foto

Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” (fotorelacja)

Podzielcie się informacją

Proszę nie regulować radioodbiorników tak wygląda fotorelacja z koncertu. W ramach obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości Państwowa Szkoła Muzyczna I i II im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej zorganizowała koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” prezentujący najpopularniejsze piosenki dwudziestolecia międzywojennego.

Miała być fotorelacja, miało być video z koncertu, jednak podczas pracy zostałem poproszony przez „dyrektora” o jej zaprzestanie ponieważ koncert jest dla publiczności nie dla mnie – taki był sens słów „dyrektora”. Moja praca w ocenie „dyrektora” miała przeszkadzać publiczności, gdzie po zrobieniu zdjęcia chowałem się za filarem także w żaden sposób nie zakłócałem odbioru koncertu.

Ok, nie ma sprawy, nic bym nie napisał gdyby zakaz dotyczył wszystkich. Jednak „publiczność” miała porozstawiane statywy, robiła zdjęcia z fleszem, a przedstawiciele pozostałych mediów mogli wykonywać swoją pracę bez przeszkód pod samą sceną. Ot taka równość, przypomnijmy – zdarzenie miało miejsce w szkole państwowej.

Może na przyszłych zaproszeniach/plakatach niech widnieje informacja, że wydarzenie dotyczy tylko wybranych mediów? Może niech budowanie grupy „towarzysko”-urzędniczo-medialnej odbywa się np. w szkole prywatnej a nie państwowej?

Tak, jestem rozgoryczony, bo nie robiłem tego dla siebie jak uważa „dyrektor”. Uważam, że każda inicjatywa a zwłaszcza kulturalna przełamująca „standardowy” tryb spędzania czasu – mam tu na myśli głównie rozrywki elektroniczne  – zasługuje na pokazanie, rozpropagowanie. Szkoda, że dla „dyrektora” ważniejsze są inne cele.

Koncert odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

 

One thought on “Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” (fotorelacja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.