ratusz biała podlaska

Kolejne działania w trudnym czasie pandemii radnych Zjednoczonej Prawicy

Podzielcie się informacją

Radni Zjednoczonej Prawicy już pierwszym pakietem pomocowym potwierdzili swoją skuteczność w proponowaniu konkretnych uchwał. Nadszedł czas na kolejne działania w trudnym czasie pandemii. Chodzi o zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec tego roku.

Patrząc na sytuację biznesu w mieście, odnosimy wrażenie że władze Białej Podlaskiej pozostawiły przedsiębiorców samych sobie. Ustawa „covidowa” daje duże możliwości, z których prezydent Michał Litwiniuk nie korzysta. Nasi po raz kolejny muszą go wyręczyć w działaniach.

Projekt uchwały trafił już do przewodniczącego rady miasta. Co zakłada? Wniosek o zwolnienie będzie mogł złożyć każdy właściciel firmy, która ucierpiała w związku z pandemią. Precyzując, chodzi o podatek od nieruchomości za grunty oraz budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

–  Cieszę się, że wcześniej udało nam się przeforsować pomoc w sprawie koncesji na alkohol. Dziś wierzę, że radni zgodnie staną po naszej stronie i zagłosują za zwolnieniem naszego biznesu z podatków od nieruchomości, na zasadach które proponujemy – podkreśla przewodniczący klubu Zjednoczonej Prawicy w bialskiej Radzie Miasta Dariusz Litwiniuk.

Przypomnijmy, że podczas poprzedniej sesji rady miasta przegłosowano pomysł radnych Zjednoczonej Prawicy, który zakładał zwolnienie restauratorów z opłaty za koncesję na alkohol.

Źródło: Klub Radnych Zjednoczona Prawica BP

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.