Konferencja Historyczna ,,Kontrofensywa nad Bugiem 1920. Bitwa pod Terespolem.”

Zapraszamy na konferencję historyczną dotyczącą walk prowadzonych w 1920 roku z armią bolszewicką pod Terespolem. Konferencja odbędzie się w niedzielę 4 października w restauracji Galeria Smaków o 18:00.

Swoje referaty wygłoszą cenieni lokalni historycy i regionaliści: Wojciech KobylarzPrzemysław Wróblewski oraz Wojciech Prokopiuk.
Na finał wyświetlony zostanie film z niedawnej rekonstrukcji bitwy wyprodukowany przez Terespolskie Studio Filmowe.
MOK na realizację projektu pn ,,Konferencja Historyczna ,,Kontrofensywa nad Bugiem 1920. Bitwa pod Terespolem“, którego częścią jest konferencja historyczna otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Konferencja Historyczna Kontrofensywa nad Bugiem 1920 Bitwa pod Terespolem

—–

Wojciech Stanisław Kobylarz – ur. w 1974 r. w Białej Podlaskiej, z wykształcenia historyk, z zawodu policjant. Pasjonuje się historią regionalną Południowego Podlasia, w tym historią i kulturą łowiectwa oraz policji. Autor kilkudziesięciu artykułów i książek. W 2013 roku założył i jest redaktorem naczelnym Bialskopodlaskiego Rocznika Łowieckiego. Publikuje na łamach „bialskiego rocznika”, w prasach lokalnych, oraz w kwartalniku „Echa Polesia” – czasopiśmie Polaków na Białorusi.

Przemysław Andrzej Wróblewski – ur. 1991r. Absolwent Historii na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, Od 2013 r. związany z muzeum Prochownia Terespol w Terespolu i Kołem Miłośników Fortyfikacji i Historii, od 2017 r. Brat Kurkowy. Od 2018 r. związany z Akademią Euro-Atlantycką SEA przy Business Centre Club. Kawaler Krzyża Zasługi z Mieczami Zjednoczenia Organizacji Historycznych i Strzeleckich oraz Rycerskiego Orderu Świętego Kazimierza Królewicza. Autor licznych artykułów naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych na temat historii Terespola i okolic.

Wojciech Prokopiuk – ur. w 1975 roku w Białej Podlaskiej. Absolwent Technikum Mechanicznego w Białej Podlaskiej. Do Terespola przeprowadził się z rodziną w 2005 roku. Z zamiłowania jest historykiem, filmowcem amatorem, scenarzystą oraz fotografem. Angażuje się w działalność społeczną Terespola. Prowadzi Terespolskie Studio Filmowe, które ma na koncie kilka produkcji. Obecnie jest na etapie tworzenia grupy rekonstrukcyjnej z okresu powstania warszawskiego oraz działalności podziemia niepodległościowego pierwszych lat PRL.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura Terespol

Szczegóły

Początek

4 października 2020 18:00 - 18:00

Zakończenie

19:15

Kategoria wydarzenia

Konferencja

Organizatorzy
Miejsce

Galeria Smaków

Terespol
Poland
Pokaż mapę

Powered by Yendif Technologies

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.